Partnerzy serwisu:

Kowary pokazały pierwszą wizualizację dworca po remoncie

Jakub Rösler 14.01.2022

Kowary pokazały pierwszą wizualizację dworca po remoncie
mat. UM w Kowarach
Kowary wyremontują dawny dworzec kolejowy dzięki dofinansowaniu z Polskiego Ładu. W budynku ma znaleźć się centrum informacji, biblioteka, a także Muzeum Rzemiosła Kowar i Karkonoskie Centrum Produktu Lokalnego. Teraz gmina pokazał pierwszą wizualizację odnowionego dworca.
W wyniku rozstrzygnięć pierwszego naboru konkursowego w ramach Polskiego Ładu kilka samorządów otrzymało dofinansowanie na modernizację starych dworców kolejowych. Tak stanie się w Otyniu czy Owińskach, a także w Kowarach. W tym dolnośląskim miasteczku samorząd chce wyremontować dworzec na potrzeby biblioteki, punktu informacji pasażerskiej, a także muzeum rzemiosła. Sam budynek od dawna nie spełnia już swoich funkcji pasażerskich.

Gmina Kowary właśnie opublikowała pierwszą wizualizację tego, jak ma wyglądać budynek po remoncie. Natomiast obecny wygląd dworca prezentujemy poniżej:Cała inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2023 roku. Natomiast wartość całego projektu jest szacowana między 5, a 7 milionami złotych. Kowary otrzymały na to zadanie 4,5 miliona złotych z Polskiego Ładu. Dworzec leży przy nieczynnej linii kolejowej 308, którą przejął samorząd województwa dolnośląskiego. Jednak jak na razie powrót pociągów na stację w Kowarach jest raczej mglistym marzeniem, niż realną możliwością.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Informacja pasażerska
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony