Partnerzy serwisu:

Koszalin akceptuje ofertę Volvo na hybrydy

Witold Urbanowicz 04.03.2019

Koszalin akceptuje ofertę Volvo na hybrydy
fot. Volvo Bus
MZK w Koszalinie rozstrzygnął przetarg na dostawę pięciu autobusów hybrydowych o długości 12 metrów. Zamawiający zaakceptował jedyną ofertę, złożoną przez Volvo Bus.
Przedmiotem postępowania jest dostawa pięciu 12-metrowych autobusów z napędem hybrydowym. Wymagane są trzy pary drzwi w układzie 2-2-2. Autobus powinien posiadać 29 miejsc siedzących (łącznie z kierowcą) oraz co najmniej 55 miejsc stojących. Przewidziano całopojazdową klimatyzację. Wyposażenie obejmuje też wyświetlacze, kasowniki, radioodtwarzacz, monitoring.

Pojazdy mają być wyposażone w sinik spalinowy o mocy min. 170 kW oraz równoległy lub szeregowy system hybrydowy o minimalnej mocy ciągłej 70 kW i nie mniejszej niż 130 kW. Energia elektryczna musi pochodzić z rekuperacji (odzysk energii podczas hamowania) i być magazynowana w akumulatorach lub superkondensatorach umieszczonych na dachu lub w schowku na nadwoziu. Powinny one umożliwiać jazdę autobusu wyłącznie z silnikiem elektrycznym na dystansie co najmniej kilkuset metrów.

Pod koniec stycznia minął termin składania ofert. Wystartowała jedynie firma Volvo Bus, która zaoferowała 9,403 mln zł brutto, a także 24-miesięczną gwarancję na cały pojazd (włączając w to powłokę lakierniczą) oraz 96 miesięcy gwarancji na trwałość konstrukcji nadwozia i poszycia. Kwota nieznacznie tylko przekracza budżet określony na kwotę 9,348 mln zł brutto. Dzisiaj (4 marca) zamawiający zaakceptował ofertę. Na realizację zamówienia przeznaczono 180 dni.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony