Partnerzy serwisu:

Kościerzyna szuka operatora komunikacji miejskiej

Jakub Dybalski 24.10.2019

Kościerzyna szuka operatora komunikacji miejskiej
fot. Cassubia1238, CC BY-SA 3.0
Gmina Miejska Kościerzyna rozpisała przetarg na obsługę komunikacji miejskiej na trzech liniach. Chodzi o dziesięcioletnią usługę.
W Kościerzynie nie ujawniono sumy, jaką miasto chce przeznaczyć na wykonywanie usługi, ale zapewne nie jest ona mała, bo dotyczy aż 10-letniej umowy. Operator będzie obsługiwał trzy linie autobusowe łączące główne punkty miasta. Autobusy w dość skomplikowanej sieci jeżdżą tam mniej więcej między godzinami 5. a 21.

W przetargu najważniejszym kryterium będzie cena usługi (60 proc.). Pozostałe punkty będzie można otrzymać za wartość funduszu napraw zadeklarowany przez oferenta. Jego minimalna wysokość to 50 tys. zł, ale jeśli uczestnicy przetargu zaoferują wyższą wartość (do 80 tys. zł), otrzymają więcej punktów. Na oferty czekają w Kościerzynie do 28 listopada.

To drugie kryterium jest o tyle istotne, że miasto przekaże zwycięzcy przetargu kupione niedawno autobusy. Chodzi o pięć niskopodłogowych pojazdów marki Isuzu, klasy MIDI, które trafiły tam na początku roku. Przewoźnik będzie musiał utrzymywać autobusy w dobrym stanie.

W Kościerzynie od 2015 r. obowiązuje bezpłatna komunikacja. Niespełna 30-tysięczne miasto jest jednym z mniejszych, które oferuje mieszkańcom taką usługę.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Bezpłatna komunikacja
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony