Partnerzy serwisu:

Koronawirus: Łatwiejsze podróże między Francją a Niemcami

Artur Bogdanowicz 04.05.2021

Koronawirus: Łatwiejsze podróże między Francją a Niemcami
fot. Kevin.B, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Z powodu lepszej sytuacji epidemicznej przywrócony został ruch lokalny między departamentem Moselle (Francja) i Krajem Saary (Niemcy).
Ruch został przywrócony w nocy z niedzieli na poniedziałek (3maja). Oznacza to, że ponownie wyruszyły na trasy m.in. pociągi kolejowej linii S1 do Sarreguemines i połączenie autobusowe do Forbach.

Możliwe stało się to dzięki malejącej liczbie zakażeń koronawirusem i zakwalifikowaniu przez niemiecki Instytut Roberta Kocha francuskiego regionu jako obszaru o wysokiej liczbie infekcji (Hochinzidenzgebiet) a nie obszaru występowania szczególnie niebezpiecznych wariantów wirusa (Virusvarianten-Gebiet). Tym samym region Moselle sklasyfikowany został tak jak reszta kraju. Mimo tego ułatwienia pozostaje w mocy obowiązujący obowiązek wykonywania testów przed wjazdem do kraju. W przypadku kwarantanny, możliwe są teraz jednak wyjątki.

Warto dodać, ze do tej ostatniej kategorii należy (wciąż jeszcze) Polska. Co piątek Instytut im. Roberta Kocha ogłasza aktualizację listy. 
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport