Partnerzy serwisu:

Konstantynów Ł.: Jest decyzja – autobus nocny od września

Kasper Fiszer 27.08.2018

Konstantynów Ł.: Jest decyzja – autobus nocny od września
Autobus w Łodzifot. Alina Alina Zienowicz (Ala_Z), lic. CC BY 3.0
Samorządy Łodzi i Konstantynowa Łódzkiego porozumiały się w sprawie uruchomienia nocnego połączenia autobusowego pomiędzy miastami. Zgodnie z zapowiedzią łódzkiego ZDiT linia N2B zostanie utworzona w noc z 31 sierpnia na 1 września. Jednocześnie autobusy kursujące na trasie dzisiejszego N2 otrzymają nowe oznaczenie N2A zgodne z obowiązującym od roku standardem dla linii wariantowych.
Na początku miesiąca informowaliśmy o opóźnieniach w starcie codziennej komunikacji nocnej pomiędzy Łodzią a Konstantynowem Łódzkim. Połączenie uda się jednak uruchomić wraz z początkiem roku szkolnego, czyli o miesiąc później, niż zakładały pierwotne plany. Jak informuje nas łódzki samorząd, gminy doszły już do porozumienia, które pozwoli na rozpoczęcie przewozów.

Powstanie kolejna nocna linia wariantowa

– [Jeszcze tylko] ostatnie podpisy i linia ma wyruszyć w nocy z 31 sierpnia na 1 września – powiedział nam Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi. Przebieg pozostaje zgodny z wcześniejszą propozycją Konstantynowa. – Autobus z krańcówki [pętli – dop. kf] Retkinia pojedzie dalej ulicami Popiełuszki, Kusocińskiego, Juszczakiewicza, Konstantynowską, Łódzką i Jana Pawła II do placu Wolności w Konstantynowie Łódzkim – tłumaczy nasz rozmówca.

Do satelickiego ośrodka wydłużone zostaną dwa kursy istniejącej już linii N2, która łączy przylegające do Konstantynowa łódzkie osiedle Retkinia z dworcem Łódź Kaliska i centrum miasta, a także z północną dzielnicą Bałuty. Dzięki systemowym przesiadkom na przystanku węzłowym w Śródmieściu możliwy jest dogodny dojazd do niemal każdego punktu Łodzi, a także do Aleksandrowa Łódzkiego, Andrespola czy Pabianic. – Obecna trasa z Radogoszcza na Retkinię oznaczona będzie jako N2A, a wariant do Konstantynowa Łódzkiego jako linia N2B – opisuje rzecznik ZDiT.

N2B dla pracujących, N9 dla imprezowiczów

– Linia kursować będzie codziennie, realizując 2 kursy. Nocne połączenie autobusowe ma ułatwić powroty mieszkańcom Konstantynowa Łódzkiego, którzy kończą pracę w Łodzi w późniejszych godzinach – usłyszeliśmy od Tomasza Andrzejewskiego. Potwierdza on, że zachowana zostanie linia tramwajowa N9, która łączy Łódź z Konstantynowem w weekendy. To połączenie przeznaczone jest głównie dla osób wracających z koncertów czy imprez odbywających się w stolicy aglomeracji.

Uruchomienie linii N2B miało być jednym z elementów szerszego programu poprawy jakości transportu zbiorowego w Konstantynowie. Drugim jest otwarcie w kwietniu zeszłego roku dziennego połączenia Retkini z Konstantynowem na tej samej trasie. Nie doszło natomiast na razie do rozważanego podniesienia częstotliwości kursowania dziennego tramwaju 43A.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony