Partnerzy serwisu:

Konstantynów Ł. demontuje sieć trakcyjną nad linią lutomierską

Kasper Fiszer 14.11.2019

Konstantynów Ł. demontuje sieć trakcyjną nad linią lutomierską
Tramwaj na linii lutomierskiejfot. Kasper Fiszer
Kolejnym odcinkiem łódzkiej sieci tramwajowej, który pozbawiony jest sieci trakcyjnej, jest fragment linii lutomierskiej położony na terenie Konstantynowa Łódzkiego. Władze tego miasta tłumaczą, że dokonały demontażu, bo po zawieszeniu ruchu dochodziło do kradzieży, a złodzieje pozostawiali niezabezpieczone fragmenty przewodu jezdnego zwisające nad wjazdami do posesji.
W zeszłym tygodniu informowaliśmy na naszych łamach o planach demontażu sieci trakcyjnej znad nieczynnych torowisk tramwajowych w Łodzi. Sieć energetyczna z ul. Warszawskiej pomiędzy ul. Skrzydlatą a pętlą przy ul. Wycieczkowej już została zwinięta. Niebawem podobne prace przeprowadzone pozostaną na ul. Wojska Polskiego na Dołach oraz na ul. Legionów, Cmentarnej i Srebrzyńskiej na Kozinach.

Niezabezpieczone po kradzieżach fragmenty zwisały nad wjazdami do posesji

Infrastruktura energetyczna znika równolegle także z fragmentów łódzkiej sieci tramwajowej położonych poza samą Łodzią. Decyzję o rozbiórce podjął niedawno samorząd Konstantynowa Łódzkiego (linia konstantynowsko-lutomierska została zamknięta w marcu tego roku. W planach jest jej remont na odcinku z Łodzi do Konstantynowa, ale wciąż nie ogłoszono jeszcze przetargu na roboty projektowe i budowlane).

– W Konstantynowie zdarzały się kradzieże sieci trakcyjnej, a w związku z uszkodzeniami dokonanymi przez złodziei pozostałe jej fragmenty niebezpiecznie zwisały nad wjazdami do posesji – mówi Marlena Kamińska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim, tłumacząc powody podjętej decyzji. Podobne argumenty podawały władze Łodzi. Kradzieże elementów sieci zdarzały się także na odcinku lutomierskim.

Przewód jezdny zdemontowany w obszarze peryferyjnym

– Podpisane zostało zlecenie na demontaż istniejących przewodów trakcji tramwajowej na odcinku między ul. Krzywą a granicą Konstantynowa Łódzkiego z Lutomierskiem. Zadanie zostało już wykonane – poinformowała nas przedstawicielka konstantynowskiego magistratu. Na podstawie tego dokumentu zwinięty został więc stosunkowo krótki odcinek sieci położony na obszarze peryferyjnym o luźnej zabudowie jednorodzinnej.

Na odcinku tym kursowały tramwaje linii 43B Łódź – Konstantynów – Lutomiersk (kraniec, na którym kończyły bieg tramwaje linii 43A Łódź – Konstantynów, znajduje się bliżej granicy z Łodzią). W związku z brakiem konkretnych planów dotyczących remontu tej trasy wydaje się prawdopodobne, że sieć już nigdy nie zostanie w tym miejscu powieszona ponownie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony