Partnerzy serwisu:

Konstantyna z dłuższą siecią tramwajową

inf. pras oprac. JM 06.10.2021

arrow
arrow
Konstantyna z dłuższą siecią tramwajową
fot. Alstom
Konstantyna z dłuższą siecią tramwajową
Konstantyna z dłuższą siecią tramwajową
Konsorcjum Alstom-Cosider zrealizowało prace nad przedłużeniem linii tramwajowej w Konstantynie – odcinek przekazano do komercyjnej eksploatacji na rzecz Entreprise Métro d’Alger.
W lipcu 2015 roku Entreprise du Métro d’Alger zleciło konsorcjum złożonemu z Alstom (lider) i Cosider Travaux Publics (partner) budowę „pod klucz” przedłużenia linii tramwajowej w Konstantynie. Linia o długości 10,3 km pozwala na 26-minutową podróż ze stacji Zouaghi na stację Université Abdelhamid Mehri Constantine 2, znajdującą się w nowym mieście Ali Mendjeli.

Przedłużenie linii powiększa miejską sieć komunikacyjną, umożliwiając mieszkańcom transport ze starego do nowego miasta. W ramach tej inwestycji konsorcjum Alstom wdrożyło systemy telekomunikacyjne, sygnalizacyjne, zasilające, biletowe oraz infrastrukturę, w tym sieć trakcyjną.

- Z powodzeniem uruchomiliśmy przedłużoną linię tramwajową w Konstantynie. Jesteśmy w pełni zaangażowani w rozwój naszego długoterminowego partnerstwa z Entreprise Métro d’Alger – będziemy nadal odpowiadać na potrzeby w zakresie mobilności. Alstom koncentruje się na dostarczaniu klientom oraz pasażerom najbardziej zrównoważonych i innowacyjnych rozwiązań, jakie są dziś dostępne – powiedział Amar Chouaki, dyrektor zarządzający Alstom Algieria cytowany w komunikacie.

Alstom jest obecny w Algierii od ponad 30 lat i zatrudnia 250 pracowników na terenie kraju. Firma brała udział w rozwoju kilku linii tramwajowych działających już wcześniej w algierskich miastach, takich jak Algier, Oran, Konstantyna, Warkala, Satif i Sid-Bu-l-Abbas. 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony