Partnerzy serwisu:

Konstancin bliżej Warszawy. Gmina dopłaci do biletów

ZTM Warszawa 12.12.2014

Konstancin bliżej Warszawy. Gmina dopłaci do biletów
mat. ZTM Warszawa
Warszawski Zarządu Transportu Miejskiego podpisał porozumienie z burmistrzem Konstancina-Jeziorny w sprawie oferty „Warszawa+”. Dzięki niej pasażerowie tej podwarszawskiej miejsowości zapłacą mniej za przejazd.
Oferta „Warszawa+” to odpowiedź na „Kartę Warszawiaka”, dzięki której osoby mieszkające i płacące podatki w Warszawie mogą kupować tańsze bilety długookresowe. Propozycja ZTM-u skierowana jest do gmin aglomeracji warszawskiej, których mieszkańcy korzystają codziennie z komunikacji zbiorowej organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego. Dokładniej do tych samorządów, które są gotowe na wnoszenie wyższych dopłat do funkcjonowania komunikacji, oferując jednocześnie swoim mieszkańcom możliwość tańszego podróżowania komunikacją miejską.

Tańszego, gdyż bilet 30-dniowy imienny, ważny w obu strefach, kosztuje obecnie 210 zł (ulgowy 105 zł). Tymczasem mieszkaniec gminy, która zdecyduje się skorzystać z oferty „Warszawa+” zapłaci za niego jedynie 196 zł (98 zł). Na bilet 90-dniowy imienny na obie strefy trzeba wydać bez żadnej zniżki 536 zł (ulgowy 268 zł). W ramach „Warszawa+” będzie kosztował tylko 482 zł (241 zł). Mieszkańcy gmin, które będą chciały korzystać z „Warszawa+” będą też mogli kupić tańsze bilety tylko na drugą strefę. 30-dniowy będzie kosztować 98 zł (ulgowy 49 zł), a 90-dniowy – 250 zł (ulgowy 125 zł). Dla porównania – bilety na drugą strefę bez zniżki będą kosztowały odpowiednio 112 zł (61 zł) i 282 zł (191 zł). Różnicę w cenie biletów będą pokrywały samorządy, które podpiszą porozumienie z ZTM.

Tańsze bilety mogą być kodowane wyłącznie na spersonalizowanej (posiadającej zdjęcie oraz imię i nazwisko właściciela) Warszawskiej Karcie Miejskiej wydawanej mieszkańcom przez gminy. To gminy same również ustalają zasady wydawania mieszkańcom kart.
Jako pierwsze z oferty skorzystały Marki. W październiku do Marek dołączyła Jabłonna i Nadarzyn. Teraz z tego rozwiązania będą również mogli korzystać mieszkańcy Konstancina-Jeziorny.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Polityka taryfowa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony