Partnerzy serwisu:

Końskie z jedną ofertą na autobusy. Będą Iveco?

Jakub Dybalski 24.01.2020

Końskie z jedną ofertą na autobusy. Będą Iveco?
fot. UM Końskie
Firma ABP Bus & Coach ze Słupska złożyła jedyna ofertę w postępowaniu na dwa autobusy MAXI ze spalinowym napędem spełniającym Euro 6 dla Końskich. Oferta przekracza budżet, ale nieznacznie.
ABP Bus & Coach to dystrybutor autobusów Iveco, który specjalizuje się raczej w mniejszych pojazdach. W Końskich chodziło jednak o autobusy standardowej długości.

Gmina zaplanowała na zakupy 2 mln zł. Oferta ABP opiewa na 2 127 900 zł brutto, jest więc nieco wyższa, ale nie na tyle, by nie zdecydować się jej przyjąć. Tym bardziej, że to powtórzone zamówienie. W pierwszym ofert nie było.

Oferent jest też gotowy spełnić wymagania zamawiającego jeśli chodzi o aspekty techniczne pojazdów, które mają być przystosowane do jazdy po "dziurawych" drogach. To oznacza m.in. odpowiedni rozmiar kół (22,5 cala), przebiegi miedzy obsługowe na poziomie 50 tys. km, czy stal zabezpieczona antykorozyjnie.

Teraz w Końskich zastanowią się, czy przyjąć ofertę. Po podpisaniu umowy dostawa ma się odbyć w ciągu sześciu miesięcy. Przetarg zakłada prawo opcji na jeszcze jeden autobus, o czym zamawiający musi poinformować w ciągu 60 dni od podpisania umowy. Czas na dostawę tego trzeciego autobusu to już 8 miesięcy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony