Partnerzy serwisu:

Konin: Stacje ładowania czekają na autobusy elektryczne

Redakcja 21.04.2020

Konin: Stacje ładowania czekają na autobusy elektryczne
fot. Ekoenergetyka
Na mapie Polski pojawiło się kolejne miasto, które zmierza w kierunku zeroemisyjnego transportu publicznego – Konin. Ekoenergetyka zamontowała tam trzy stacje ładowania autobusów elektrycznych, które w połowie roku zostaną dostarczone przez firmę Solaris Bus & Coach.
Na zlecenie producenta autobusów elektrycznych Solaris Bus & Coach, Ekoenergetyka dostarczyła oraz zainstalowała w Koninie trzy dwuwyjściowe stacje ładowania typu plug-in o mocy 120 kW każda Plug Charger FX 120. Znajdują się one na zajezdni MZK przy ul. Marii Dąbrowskiej. Do jednego urządzenia można podłączyć jeden pojazd za pomocą złącza CCS Combo 2 (będzie się on wówczas ładował mocą 120 kW) lub dwa – wówczas autobusy będą ładowane mocą 60 kW każdy.

Testy oraz uruchomienie infrastruktury są planowane w połowie roku, kiedy Solaris Bus & Coach dostarczy do Konina autobusy elektryczne. Rozbudowa floty tamtejszego MZK to rezultat projektu unijnego.

Ekoenergetyka-Polska jest liderem wśród producentów infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych, działającym na rynku elektromobilności od 10 lat. Do tej pory Ekoenergetyka-Polska dostarczyła ponad 600 stacji ładowania do 60 miast w 12 krajach o łącznej mocy ponad 80.000 kW. Infrastruktura polskiego producenta zasila pojazdy elektryczne m.in. w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Hiszpanii, Francji, Rosji, Singapurze i w Niemczech.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony