Partnerzy serwisu:

Konin kupuje sześć autobusów elektrycznych

Jakub Dybalski 21.06.2019

Konin kupuje sześć autobusów elektrycznych
fot.
Miejski Zakład Komunikacji w Koninie rozpisał przetarg na zakup sześciu autobusów elektrycznych standardowej długości i trzech ładowarek elektrycznych, które mają je zasilać. Zamówienie opiewa na ponad 3 mln euro i jest współfinansowane z funduszy unijnych.
Chodzi o dostawę dla Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koninie sześciu fabrycznie nowych, wyprodukowanych w 2020 r., niskopodłogowych autobusów miejskich, o napędzie elektrycznym. Mają być jednoczłonowe – o długości 11,0-12,0 m – przeznaczone do wykonywania przewozów w publicznej komunikacji miejskiej.

Autobusy muszą pomieścić 60 pasażerów, z czego co najmniej 26 na miejscach siedzących, a z kolei 7 z nich musi być dostępnych z poziomu niskiej podłogi. Muszą mieć troje drzwi w układzie 2–2–2 i co najmniej jedno miejsce na wózek inwalidzki lub dziecięcy.

Energia ma być magazynowana w magazynach energii elektrycznej (zamawiający nie narzuca ich rodzaju) o pojemności minimum 200 kWh. Wymaga dla nich sześcioletniej gwarancji. Ładowarki dwuzakresowe o mocy 2x60 kW mają z kolei mieć gwarancję trzyletnią. Pojazdy muszą być przystosowane do ewentualnego późniejszego montażu pantografu.

MZK Konin czeka na oferty do 30 lipca tego roku. Zamówienie oszacowano na 3 129 044 euro netto.

Najważniejszym kryterium oceny ofert będzie cena (60 proc.). Pozostałe punkty będzie można otrzymać za kryteria techniczne (30 proc.) i za warunki gwarancji (10 proc.). Wśród tych pierwszy znalazły się m.in. jak najmniejsze zużycie energii wg testu SORT 2 i zastosowanie asynchronicznych silników w osi napędowej. Maksymalną liczbę punktów za gwarancję otrzyma ten producent, który zaproponuje co najmniej trzyletnią gwarancję na cały autobus i siedem lat na baterie.

Okres realizacji zamówienia jest stosunkowo krótki. Całość ma zostać dostarczona i zamontowana do 31 maja 2020 r.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony