Partnerzy serwisu:

Komunikacja miejska w Miechowie ruszy 25 października. Flota będzie elektryczna

Michał Szymajda 15.10.2020

Komunikacja miejska w Miechowie ruszy 25 października. Flota będzie elektryczna
Nowe elektryczne miechowskie SolarisyFot. UM Miechów
Niemal 12 tysięczny Miechów 25 października otrzyma komunikację miejską. Autobusy już od dawna czekają na wyjazd na linię.
Miechów na uruchomienie komunikacji czeka od kilku miesięcy. Dwa elektryczne Solarisy Urbino 8,9 LE miasto kupiło za 4,5 mln złotych, z czego 2,6 pochodziło z unijnych środków pomocowych. Pojazdy były gotowe już na początku wiosny, ale kolejne miesiące nie przyniosły otwarcia linii. Najpierw ze względu na koronawirusa, później ze względów proceduralnych.

Jak informował Dziennik Polski w końcu lipca opóźnienie w uruchomieniu miejskiego transportu tłumaczono względami finansowymi. Nie chodzi jednak o brak środków na zorganizowanie transportu, a chęć odzyskania podatku Vat od zakupionych pojazdów.

– Zakładaliśmy pierwotnie, że wydzierżawimy autobusy spółce Zakład Wodociągów i Kanalizacji za 1 procent ich wartości. Przy takim rozwiązaniu nie moglibyśmy jednak odzyskać całości Vatu. W tej sytuacji zamierzamy wnieść pojazdy do spółki aportem – wyjaśniał burmistrz Miechowa Dariusz Marczewski. Chodziło o niebagatelną kwotę 800 tysięcy złotych.

Ostatecznie w Miechowie 25 października ruszą dwie linie obsługiwane ekologicznymi Solarisami. Linia numer 1 będzie przebiegała ulicą Racławicką, Szpitalną, Pęckowskiego, Piłsudskiego, Słowackiego, 106 Dywizji, St. Daneckiej, Sienkiewicza i zakończy bieg przy dworcu kolejowym, natomiast autobus linii nr 2 pojedzie Racławicką, Topolową, Kamienną, Szewską, Traugutta, Konopnickiej, Rynek, Sienkiewicza i także skończy trasę przy dworcu.

Zachętą do wyboru komunikacji mają być tanie bilety. Jednorazowy bilet normalny będzie kosztować złotówkę – 1 zł, imienny okresowy na 30 dni - 30 zł. W taryfie będą także bilety zintegrowane z koleją.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony