Partnerzy serwisu:

Komunikacja Beskidzka z nową taryfą biletową

Jakub Rösler 08.12.2021

Komunikacja Beskidzka z nową taryfą biletową
fot. fb Komunikacja Beskidzka
Komunikacja Beskidzka działa na zlecenie Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego, stworzonego w celu zapewnienia sprawnej komunikacji powiatowo-gminnej. Od nowego roku Komunikacja Beskidzka wprowadza nową, atrakcyjniejszą taryfę biletową. Jednorazowy bilet będzie kosztował 4 złote, niezależnie od długości trasy, a bilet dobowy tylko 12 złotych.
Komunikacja Beskidzka, czyli dawny PKS Bielsko-Biała, pomaga w realizacji zadań transportowych Beskidzkiemu Związkowi Powiatowo-Gminnemu, który został stwrzony z myślą o realizacji połączeń autobusowych w powiecie bielskim. Jak poinformował beskidzki przewoźnik, od nowego roku wprowadza nową, atrakcyjną taryfę biletową, która obejmie szeroki zakres zmian.

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o jednorazowym bilecie, który będzie kosztował 4 złote niezależnie od tego jaką odległość na nim pokonamy. Będzie go można nabyć w kasie biletowej, jak i u kierowcy. Nowością jest natomiast bilet dobowy, dostępny na nieograniczoną ilość przejazdów, będzie on kosztował tylko 12 złotych. Komunikacją Beskidzką za darmo podróżują seniorzy powyżej 70 roku życia, a także dzieci do lat 4.

Duże zmiany nastąpią w bilecie na 50 przejazdów. Do tej pory był on ważny tylko przez miesiąc i obejmował jedną, konkretną linię. Teraz się to zmieni, ponieważ będzie on ważny przez dwa miesiące i będzie można na nim wykonywać przejazdy na każdej linii przewoźnika. Cena to 140 złotych.

Natomiast bilet miesięczny, także na wszystkie linie, będzie kosztował 140 złotych.

Komunikacja Beskidzka obsługuje 44 linie autobusowe na terenie całego powiatu beskidzkiego. Za organizację transportu są odpowiedzialne wszystkie gminy, jak i powiat bielski.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Polityka taryfowa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony