Partnerzy serwisu:

Komisja Europejska zatwierdziła dofinansowanie dla 130 elektrobusów w Warszawie

Witold Urbanowicz 18.01.2018

Komisja Europejska zatwierdziła dofinansowanie dla 130 elektrobusów w Warszawie
fot. Maciej G.
Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie mają powody do zadowolenia. Komisja Europejska przyjęła decyzję o przyznaniu 41 mln euro dofinansowania na zakup przez stolicę 130 elektrobusów. Pojazdy powinny zacząć kursować na początku 2021 r.
Komisja Europejska zatwierdziła kolejną dotację dla sporego projektu komunikacyjnego w stolicy. Tym razem chodzi o zakup sporej partii autobusów elektrycznych. Z Funduszu Spójności na ich zakup zostanie przeznaczone 41 mln euro.

Miejskie Zakłady Autobusowe zapowiadają zakup 130 przegubowych elektrobusów wraz z siecią kilkunastu ładowarek. Koszt całkowity projektu to 417,5 mln zł, z czego koszty kwalifikowane to 300 mln zł, a kwota dofinansowania sięga 180 mln zł. To część projektu wprowadzania pojazdów bezemisyjnych na Trakcie Królewskim. Do 2020 r., jak zapowiada miasto, z Krakowskiego Przedmieścia i Nowego Światu, znikną autobusy napędzane olejem napędowym. Teraz, przed zakupem, MZA Warszawa testuje przegubowego elektryka.

W tym miesiącu Komisja Europejska zatwierdziła też dofinansowanie dla projektu budowy linii tramwajowej Dw. Zachodni – Wilanów. Środki trafią też na budowę metra na odcinki 3+3, dzięki którym pociągi dojadą na Bemowo i Bródno.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Fundusze unijne 2014-2020
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony