Partnerzy serwisu:

Komisja Europejska zatwierdziła środki dla Gdańska i Tramwajów Śląskich

Witold Urbanowicz 09.03.2018

Komisja Europejska zatwierdziła środki dla Gdańska i Tramwajów Śląskich
Fot. Artur Andrzej, Wikimedia commons
Komisja Europejska wydała właśnie zgodę na dofinansowanie dwóch kolejnych projektów komunikacyjnych. Pieniądze trafią na remont i rozbudowę infrastruktury tramwajowej w Gdańsku i aglomeracji śląsko-zagłębowskiej.
Przedwczoraj (7 marca) Komisja Europejska podjęła decyzję o dofinansowaniu dwóch kolejnych projektów w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Jednym z nich jest Gdański projekt komunikacji miejskiej (etap IV A). W ramach kolejnej już edycji przewidziano realizację dwóch linii tramwajowych – w ciągu Nowej Bulońskiej oraz Nowej Warszawskiej, a także przebudowę linii tramwajowej na Stogi w ciągu ul. Budzysza, Stryjewskiego i Nowotnej. Więcej o projektach pisaliśmy tutaj.

Dodatkowo na terenie miasta stanie 64 nowych wiat, 84 tablic informacji pasażerskiej, a także 15 tramwajów. Te ostatnie zostaną dostarczone w ramach podpisanej już umowy z Pesa. Wartość całego projektu, który potrwa do 2020 r., to 540,34 mln zł, a wysokość dofinansowania sięga kwoty 286,12 mln zł.

Komisja Europejska zatwierdziła również dofinansowanie dla pierwszego etapu projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w aglomeracji śląsko-zagłębiowskiej. Projekt zakłada dostawy 45 tramwajów, 24 zadania związane z przebudową infrastruktury oraz dwie nowe trasy w Katowicach wzdłuż Grundmanna (0,66 km) oraz w Sosnowcu w dzielnicy Zagórze (3,34 km). Tramwaje Śląskie podpisały właśnie umowę z Modertransem na dostawę 10 tramwajów jednoczłonowych z opcją rozszerzenia zamówienia o kolejne pięć pojazdów, a jeszcze w marcu ma zostać rozstrzygnięty drugi z przetargów na 35 tramwajów wieloczłonowych tramwajów z opcją na kolejne pięć pojazdów. Wartość projektu rozpisanego do 2020 r. wynosi 766,78 mln zł, a dofinansowanie sięga kwoty 393,33 mln zł.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Fundusze unijne 2014-2020
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony