Partnerzy serwisu:

Kolonia zamawia 53 autobusy elektryczne, w tym 48 przegubowych

Jakub Dybalski 27.01.2020

Kolonia zamawia 53 autobusy elektryczne, w tym 48 przegubowych
fot. VDL
Kölner Verkehrs-Betriebe AG (KVB) zamówił 53 autobusy elektryczne od holenderskiego producenta VDL. Z tego 48 pojazdów będzie przegubowych. Po zakupach jedna czwarta taboru autobusowego w Kolonii będzie elektryczna.
KVB to czwarty co do wielkości miejski przewoźnik w Niemczech. Korzysta z 382 pociągów i tramwajów, a także 330 autobusów. Obsługuje 60 linii i na co dzień przewozi ok. 800 tys. pasażerów.

Od VDLa zamawia 48 autobusów Citea SLFA-181 i pięć Citea SLF-120. Te pierwsze będą przegubowe. Będzie to jedno z największych elektrobusowych zamówień w Niemczech, choć strony nie wskazują ceny za pojazdy. Wszystkie autobusy mają zostać dostarczone do końca 2020 r.

KVB docelowo chce całą flotę wymienić na niskoemisyjną. Nie będą to pierwsze przegubowe VDLe w Kolonii. Osiem takich pojazdów trafiło tam już w 2016 r.

Pojazdy, które trafią do Kolonii będą w całości elektryczne, co oznacza, że również klimatyzacja, ogrzewanie czy urządzenia pokładowe mają być zasilane bateryjnie. Dzięki zakupom sześć linii autobusowych po obu stronach Renu będzie obsługiwana wyłącznie elektrycznymi pojazdami. Na razie całkowicie na prąd jest tylko linia 133, po której jeżdżą citee ze wspomnianego wyżej zakupu sprzed czterech lat.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony