Partnerzy serwisu:

Kołobrzeg z dwiema ofertami na dwie hybrydy

Witold Urbanowicz 19.11.2020

Kołobrzeg z dwiema ofertami na dwie hybrydy
fot. Solaris
Spółka Komunikacja Miejska w Kołobrzegu otworzyła oferty w przetargu na dostawę dwóch autobusów hybrydowych. O zamówienie rywalizują dwie firmy – Solaris i Volvo.
Zamawiający wymaga pojazdów o długości 11,5-12,5 m, mogących pomieścić co najmniej 82 osób, w tym 25-30 na miejscach siedzących. Autobusy powinny być wyposażone w trzy pary drzwi. Wymagane jest ogrzewanie wodne, wykorzystujące ciepło z układu chłodzenia oraz z dodatkową pompą obiegową pracującą niezależnie od silnika. Przewidziano klimatyzację, przesuwne bądź uchylne okna, słupki i poręcze ze stali nierdzewnej polerowanej, system informacji pasażerskiej z zapowiedziami i tablicami, monitoring, kasowniki i ładowarki USB.

Pojazdy mają być wyposażone w silnik spalinowy o mocy min. 140 kW oraz silnik bądź silniki elektryczne o mocy min. 110 kW. Przewidziano odzyskiwanie energii z hamowania, a akumulatory powinny umożliwiać przejazd co najmniej kilkuset metrów, w szczególności podczas ruszania z przystanku.

Wczoraj (18 listopada) minął termin składania ofert. Wystartowały dwie firmy. Solaris wycenił swoją ofertę na 3,667 mln zł brutto, natomiast Volvo Bus – 3,983 mln zł. Budżet na ten cel został określony na kwotę 3,862 mln zł brutto.

O wyborze decydują cena (60%) oraz warunki techniczno-eksploatacyjne (40%). Oceniane będą okres gwarancji na magazyn energii, okres gwarancji na cały pojazd bez limitu kilometrów, długość przebiegów międzyobsługowych, podatność obsługowa, liczba miejsc dostępnych bezpośrednio z niskiej podłogi szyba czołowa, zawieszenie przednie, oświetlenie, zużycie paliwa, rodzaj napędu sprężarki klimatyzacji. Na realizację zamówienia przeznaczono 300 dni.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony