Partnerzy serwisu:

Kołobrzeg. Tylko Solaris chce sprzedać autobusy

Jakub Dybalski 19.12.2016

Kołobrzeg. Tylko Solaris chce sprzedać autobusy
KM Kołobrzegfot. Radosław Drożdżewski (User:Zwiadowca21), lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Solaris złożył jedyną ofertę w przetargu, jaki Komunikacja Miejska w Kołobrzegu rozpisała na osiem autobusów miejskich. Oferta mieści się w limicie zaplanowanym przez zamawiającego.
Solaris zaproponował za osiem pojazdów klasy MAXI 7 469 600 zł netto czyli 9 187 608 zł brutto. Ta oferta mieści się w założeniach zamawiającego, który za autobusy zaplanował zapłacić 8 mln zł netto.

Przedmiotem zamówienia są fabrycznie nowe, niskopodłogowe pojazdy. Każdy autobus powinien zabierać co najmniej 85 pasażerów. Założono minimum 25 miejsc siedzących (jednak nie więcej niż 30 z kierowcą), w tym 10 dostępnych z poziomu podłogi. Pojazd, wyposażony w trzy pary drzwi o szerokości 1200 mm, musi posiadać klimatyzację i przesuwne okna. Zamawiający wymaga czterosuwowego min. 6-cylindrowego silnika o mocy co najmniej 205 kW, spełniającego normę Euro VI.

W przetargu cena miała decydować w 60 proc. Pozostałe kryteria miały charakter techniczno–eksploatacyjny. Solaris zaoferował czteroletnią gwarancję na cały autobus, a także gwarancję na trwałość konstrukcji i poszycia na 12 lat i na powłokę lakierniczą – 5 lat.

W Kołobrzegu kursuje siedem linii. KM Kołobrzeg dysponuje 25 autobusami. Najwięcej, bo 13, stanowią Solarisy Urbino. Oprócz tego spółka posiada dwa Neoplany N-4016, trzy Scanie L94UB, trzy Solbusy SN11M28 oraz trzy MAN-y NL222.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony