Partnerzy serwisu:

Kolejowy bilet miejski w Białymstoku

jar, Rynek Kolejowy 08.05.2018

Kolejowy bilet miejski w Białymstoku
fot. jar
Największy przewoźnik rozszerzył obowiązywanie jednej z ofert – Bilet Miejski. Od drugiej połowy kwietnia mogą z niej skorzystać mieszkańcy Białegostoku. Do dyspozycji mają kilkadziesiąt połączeń w ciągu doby, które kursują na pięciu trasach. To jedyne miasto w województwie podlaskim objęte tą promocją.
Bilet Miejski Polregio

Podlaski Oddział Przewozów Regionalnych poinformował o rozszerzeniu stosowania oferty Bilet miejski. Jej atutem jest niska cena biletu (od złotówki do 2 zł), honorowanie ulg ustawowych oraz, co do zasady, możliwość skorzystania z niej w obrębie miasta. Zasadniczo obowiązuje ona w 13 miastach powiatowych i wojewódzkich, w których znajdują się dwa lub więcej przystanków kolejowych. Promocja zwykle obowiązuje tam, gdzie przewoźnik nie współpracuje w zakresie wzajemnego honorowania biletów z zarządcami miejskim transportem publicznym. Wyjątkiem od zasady jest Opole.

Nowa oferta w Podlaskim

Do miast położonych w województwach lubelskim (8 ośrodków), lubuskim (2) i opolskim (2) dołączył Białystok – stolica regionu podlaskiego. – Poprzez wprowadzenie w Białymstoku oferty „Bilet miejski” pragniemy zachęcić do korzystania z Polregio i udowodnić, że pomiędzy osiedlami można szybko i sprawnie przemieszczać się właśnie naszymi pociągami – powiedziała Janina Wilczewska – p.o. Dyrektor Podlaskiego Oddziału Przewozów Regionalnych w Białymstoku.

Ofertą Bilet Miejski zostały objęte wszystkie czynne stacje i przystanki kolejowe. Pięć z nich jest obsługiwanych przez cały rok. Są to Białystok, Białystok Bacieczki, Białystok Starosielce, Białystok Stadion i Białystok Wiadukt. Łączna liczba par pociągów kursujących w kierunku Bielska Podlaskiego, Grajewa, Łap i Sokółki dochodzi do około 30 par w dni robocze. Ponadto stację Białystok Fabryczny obsługują sezonowe pociągi do Walił (2 pary), które co do zasady kursują w weekendy. Dodatkowo przewoźnik zapowiada, że po oddaniu do użytkowania przystanków Białystok Zielone Wzgórza i Białystok Nowe Miasto również one zostaną objęte promocją.

Cena za bilet normalny wynosi 2 zł i jest niższa od opłaty za przejazd komunikacją miejską na podstawie biletu jednorazowego. Istotna jest ich dostępność w różnych kanałach dystrybucji – można je nabyć w kasach biletowych, u obsługi pociągu, automatach biletowych, w Internecie i za pośrednictwem aplikacji SkyCash. Natomiast ograniczeniami (zwłaszcza przy podróżach z przesiadką) są długość ważności biletu (30 minut) oraz brak możliwości przerw w podróży.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony