Partnerzy serwisu:

Kolejny tramwaj z Helsinek w Schöneiche pod Berlinem

Witold Urbanowicz 05.06.2020

Kolejny tramwaj z Helsinek w Schöneiche pod Berlinem
fot. Skoda
Škoda Transtech, należąca do grupy Škoda Transportation, otrzymała homologację dla trzeciego tramwaju ForCity Smart Artic w Schöneiche. Pojazd, który wcześniej kursował po Helsinkach, wozi już pasażerów pod Berlinem.
W październiku 2018 r. firma transportowa w Schöneiche kupiła dwa tramwaje ForCity Smart Artic, które wcześniej jeździły w Helsinkach. W ubiegłym roku przewoźnik zamówił trzeci tramwaj, który został wyprodukowany w fabryce Škoda Otanmäki w Finlandii.

Trzyczłonowy tramwaj jednokierunkowy ForCity Smart Artic, dostosowany do rozstawu 1000 mm, ma 27,4 m długości i jest całkowicie niskopodłogowy. – Cieszymy się, że otrzymaliśmy wszystkie zezwolenia na jazdy w Niemczech i ostatni tramwaj z tej serii Škoda ForCity Smart Artic jest w ruchu z pasażerami. Jest to pojazd w 100% niskopodłogowy, który zapewnia wygodną i niezawodną jazdę. Firma Škoda Transtech opracowała projekt w ścisłej współpracy z firmą transportową w Helsinkach – mówi Zdeněk Majer, prezes zarządu Škoda Transtech i starszy wiceprezes grupy transportowej Škoda.

Nie jest to jedyne zamówienie grupy transportowej Škoda na niemieckim rynku tramwajowym. W ubiegłym roku firma wygrała przetarg na dostawę 26 tramwajów do Bonn. Producent zaoferował pojazdy ForCity Smart. W 2018 r. Škoda wygrała też przetarg na dostawy tramwajów dla Rhein-Neckar-Verkehr, obsługującej linie łączące Mannheim, Ludwigshafen i Heidelberg. Zamówienie podstawowe obejmuje 80 pojazdów. Ponadto tramwaje ForCity Classic działają również w innym niemieckim mieście Chemnitz.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony