Partnerzy serwisu:

Kolejny Kongres Transportu Publicznego rekordowy [film]

Jakub Madrjas/Kasper Fiszer 30.11.2016

W dniach 24-25 października w warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbył się piąty już Kongres Transportu Publicznego. Największa w Polsce konferencja dotycząca tej tematyki z roku na rok nabiera rozmachu.
Kongres Transportu Publicznego to największe tego rodzaju wydarzenie konferencyjne w Polsce. – Mam nadzieję, że bogaty program, zawierający m.in. prezentację dobrych praktyk, wypowiedzi ekspertów czy dyskusje, spełni państwa oczekiwania – mówiła podczas otwarcia wiceprezydent Warszawy, Renata Kaznowska, która objęła kongres honorowym patronatem.

W tym roku kongres zgromadził ponad 600 uczestników, w tym 120 prelegentów. Wystawcy zajęli ok. 250 m2 powierzchni w CNK. 15 debat przełożyło się na 23 godziny prezentacji i dyskusji panelowych.

Jak co roku był okazją do spotkania się organizatorów transportu publicznego w ośrodkach miejskich i regionach, przewoźników, a także organizacji zrzeszających te podmioty. Co roku podczas tego wydarzenia dyskutowane są problemy i szanse stojące przed podmiotami zaangażowanymi w proces tworzenia usług spełniających wymogi nawet najbardziej wymagających pasażerów.

Pasażerowie to też wyborcy

Jedną z najważniejszych debat podczas KTP był Panel Miast. Wzięli w nim udział Mirosław Pawłowski, prezes spółki Polskie Koleje Państwowe SA, Krystyna Danilecka-Wojewódzka, zastępca prezydenta Słupska, Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy, Adrian Furgalski, wiceprezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR oraz Jan Roliński, adwokat i senior partner kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr. Uczestnicy, w tym zarówno wiceprezydent Kaznowska, jak i prezydent Piotr Grzymowicz, podkreślali rolę konsultacji społecznych w kształtowaniu transportu publicznego. – Mieszkańcy oceniają zmiany w komunikacji miejskiej jako jedne z najważniejszych i najlepszych dla nich samych – podkreślił Grzymowicz.

Adrian Furgalski zwrócił natomiast uwagę na przewagę komunikacji miejskiej nad samochodem osobowym. W autach jadących po ulicach Warszawy jest średnio 1,2 osoby.

– Ostatnio ktoś powiedział mi, że „niemal każdy wyborca to kierowca”, ale kiedy samochody stoją, a obok jest wypełniony pasażerami autobus czy tramwaj, to nie wiem, gdzie tych wyborców jest więcej. Jestem pewien, że kierowców można przekonać do korzystania z komunikacji. Mam nadzieję, że w ciągu kilku najbliższych lat politycy przestaną się obawiać podejmowania decyzji korzystnych dla transportu publicznego – podkreślał.

Nagrody Transportu–Publicznego.pl rozdane

Po wystąpieniu wiceprezydent Kaznowskiej wręczono Nagrody Transportu Publicznego. Pierwszym laureatem został dr inż. Igor Ruttmar, prezes spółki TPA Sp. z o.o., która zrealizowała słynną świecącą drogę rowerową w Lidzbarku Warmińskim. – Od czasu oddania do użytku drogi wydarzenia nabrały ogromnego tempa. Bardzo dziękuję za wyróżnienie – powiedział Ruttmar, który zdradził, że jego firma ma kolejne propozycje realizacji z całego świata, m.in. z Miami.

Nagrody odebrali też: Robert Zaręba, kierownik Centrum Obsługi Inwestora we Włocławku, które zrealizowało udany program rewitalizacji miasta, wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak, za wprowadzenie kontraruchu rowerowego na jednokierunkowych ulicach, prezes MCX Systems, Grzegorz Wojtenko, za realizację projektu zastąpienia biletu kartą płatniczą w Świebodzicach.

Nagroda specjalna – imienna – trafiła do prezesa Metra Warszawskiego, Jerzego Lejka. Doceniono fakt, że aż 96 proc. podróżnych jest zadowolonych ze świadczonych przez przewoźnika usług. – To ogromny zaszczyt dla mnie i wszystkich pracowników metra. Poddajemy się ocenie warszawiaków od 12 lat. Nie ukrywam, że zawsze oczekiwanie na wynik ankiety przyprawia wszystkich o drżenie serca, ponieważ trudno konkurować z własnym wynikiem z ubiegłego roku, jeśli wypadł on na poziomie 96 proc. – podkreślił.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
KTP 2016
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony