Partnerzy serwisu:

Kolejny elektrobus w Krakowie

Redakcja 28.04.2020

Kolejny elektrobus w Krakowie
fot. MPK Kraków
Wczoraj (27 kwietnia) do zajezdni autobusowej Wola Duchacka został dostarczony przegubowy autobus elektryczny. Został on wypożyczony z firmy Solaris Bus & Coach SA do końca roku, z możliwością wydłużenia tego terminu.
To już 28 autobus elektryczny we flocie MPK SA w Krakowie. Zostanie on wykorzystany przez MPK SA do obsługi jednej z krakowskich linii, zastępując autobus spalinowy. Te działania MPK SA są podyktowane troską o środowisko i są jednym z elementów walki o czyste powietrze w Krakowie.

Działania MPK SA zmierzające do zwiększenia liczby pojazdów zero- i niskoemisyjnych są realizowane już od wielu lat. To w Krakowie w 2014 roku ruszyła pierwsza w Polsce linia obsługiwana przez autobusy elektryczne. Dzięki intensywnej wymianie taboru, mieszkańcy już od października 2018 roku podróżują wyłącznie autobusami spełniającymi co najmniej europejską normę Euro 5.

Warto także przypomnieć, że do Krakowa w przyszłym roku trafi 50 nowych przegubowych autobusów elektrycznych, których zakup jest realizowany w ramach projektu unijnego. Postępowanie wygrał właśnie Solaris. W sumie mieszkańcy będą więc mieć do dyspozycji prawie 80 bezemisyjnych autobusów. To niemal 15 proc. całego taboru.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony