Partnerzy serwisu:

Kolejne Solarisy dla PKM Katowice. Umowa podpisana

Witold Urbanowicz 02.04.2021

Kolejne Solarisy dla PKM Katowice. Umowa podpisana
fot. MJ
PKM w Katowicach podpisało umowę z Solarisem na dostawy pięciu autobusów przegubowych napędzanych olejem napędowym. Pojazdy powinny zostać dostarczone w I kwartale 2022 r.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa pięciu autobusów przegubowych o długości 17,5-18,75 m z wejściem na wysokości 300-360 mm. Każdy autobus ma mieścić min. 140 pasażerów, w tym min. 25% na miejscach siedzących. Z tego 10 ma być dostępna z poziomu niskiej podłogi. Wymagane są drzwi otwierane do wewnątrz w układzie 2-2-2-2 oraz silnik diesla spełniający normę Euro-6 o mocy min. 210 kW.

Pojazdy mają być klimatyzowane oraz ogrzewane – realizowane przez grzejniki konwektorowe i nagrzewnice wykorzystujące ciepło z układu chłodzenia silnika lub z niezależnego ogrzewania. Przewidziano okna przesuwne, porty usb do ładowania urządzeń mobilnych, system informacji pasażerskiej z ekranami LCD i LED oraz nagłośnieniem, monitoring, kasowniki, układ smarowania podwozia.

Umowa z Solarisem o wartości 7,680 mln zł brutto została podpisana 26 marca. Od tej daty liczy się termin dostawy, na realizację których przeznaczono 330 dni, co oznacza, że autobusy powinny dotrzeć do przedsiębiorstwa w II połowie lutego 2022 r.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony