Partnerzy serwisu:

Kolejne przeszkody ws. rozbudowy olsztyńskiego tramwaju. Mirbud zaskarża decyzję KIO

Przemysław Farsewicz 23.02.2021

Kolejne przeszkody ws. rozbudowy olsztyńskiego tramwaju. Mirbud zaskarża decyzję KIO
fot. MJ
Gdy wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze do zawarcia umowy z nowym wykonawcą rozbudowy sieci tramwajowej w Olsztynie, odwołanie od niedawnego wyroku KIO złożył jeden z konkurentów – konsorcjum firm Mirbud wraz z Kobylarnią. Prawdopodobnie ponownie wstrzyma to działania miasta i utrudni realizację inwestycji.
Konsorcjum firm Mirbud i Kobylarnia nie odpuszcza w olsztyńskim przetargu na rozbudowę sieci tramwajowej o dodatkowych 6 km torowiska. Wcześniej oferent ten złożył odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej, w którym tłumaczył, że wybrany przez Olsztyn nowy wykonawca – konsorcjum firm Polimex oraz Trakcja – nie spełnia warunków udziału w postępowaniu. KIO oddaliła te zarzuty, ale nie usatysfakcjonowało to odwołujących się firm. – Konsorcjum Mirbud SA w Skierniewicach i Kobylarnia SA w Kobylarni złożyło w dniu 19 lutego 2021 roku skargę od wyroku Krajowej Izby Odwoławczej – podaje. Skargą, w myśl znowelizowanych przepisów o prawie zamówień publicznych, zajmie są teraz Sąd Okręgowy w Warszawie.

Przypomnijmy, że we wcześniejszym odwołaniu, jak wyjaśniała wcześniej Katarzyna Prowadzisz, rzeczniczka prasowa Krajowej Izby Odwoławczej, Mirbud wniósł uwagi, że jeden z partnerów, wchodzących w skład konsorcjum Polimex oraz Trakcja, nie wykonał w stopniu istotnym wcześniejszych umów z przyczyn leżących po jego stronie, co doprowadziło do rozwiązania wielu kontraktów. Zapewne chodziło o problematyczne i licznie opóźnione zlecenia realizowane przez Trakcję. Kolejnym zarzutem w stronę Polimexu i Trakcji było wprowadzenie zamawiającego w błąd przy przedstawieniu informacji dotyczących pozacenowych kryteriów osobowych oceny ofert oraz wymaganej kadry.

Jak informuje Marta Bartoszewicz, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Olsztynie, do miasta nie wpłynęła jeszcze oficjalna informacja o złożonej skardze. Pozew wnoszony jest do sądu za pośrednictwem KIO. – Na razie nie mamy dokumentów, więc za wcześnie jest by mówić o planie działania. Prawdopodobnie poczekamy na podpisanie umowy z wykonawcą do czasu wyroku sądu – dodaje rzeczniczka.

Tymczasem warto przypomnieć, że trwa kontrola uprzednia dla projektu rozbudowy sieci tramwajowej w Olsztynie. Miasto 26 stycznia wysłało już dokumenty do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. To ostatni formalny krok przed podpisaniem z wykonawcą umowy. Wybrana przez miasto oferta w przetargu opiewa na wartość nieco ponad 403 mln zł. Realizacja zadania ma potrwać ok. 26 miesięcy od daty zawarcia umowy. Łatwo więc policzyć, że jakiekolwiek opóźnienia mogą zachwiać i tak już napiętym terminarzem, zwłaszcza, że inwestycja odbędzie się przy współudziale środków unijnych, które trzeba rozliczyć do końca 2023 roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony