Partnerzy serwisu:

Kolejne gdańskie chodniki i ulice przejdą remonty

Redakcja 12.04.2021

Kolejne gdańskie chodniki i ulice przejdą remonty
fot. DRMG
Wiosną rozpoczną się prace przy modernizacji kolejnych gdańskich ulic i chodników. Podpisano właśnie umowę na remonty ul. Chodkiewicza, odcinka ul. Zaroślak, ul. Falck Polonusa i remont chodników na ul. Sandomierskiej. Ponadto w najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg dotyczący ul. Pomorskiej.
Gdańsk od lat inwestuje w poprawę stanu jezdni i chodników. Nie inaczej jest w tym roku, bowiem na realizację Gdańskiego Programu Chodnikowego zabezpieczono 16 mln złotych.

16 marca podpisano umowę na remont jezdni i chodników ul. Chodkiewicza w Brzeźnie. Prace będą prowadzone na odcinku od ul. Dworskiej do ul. Korzeniowskiego. Wykonawcą prac jest WPRD Gravel. Koszt wyniesie ponad 1,8 mln złotych, a inwestycja zakończy się w sierpniu 2021 r.

18 marca podpisano również umowę na modernizację fragmentu jezdni i chodników na ul. Zaroślak, ul. Falck Polonusa na Stogach (od ul. Tamka do ul. Stryjewskiego) i chodnika na ul. Sandomierskiej (na odcinku od ul. Trakt Św. Wojciecha do przejazdu kolejowego) w dzielnicy Orunia św. Wojciech-Lipce. Realizacja tych trzech odcinków pochłonie niecałe 869 tys. złotych. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. Prace zakończą się do końca sierpnia 2021 r. Obecnie wykonawcy opracowują projekty tymczasowych organizacji ruchu i kontraktują materiały budowlane. O rozpoczęciu robót drogowych będziemy informowali w kolejnych komunikatach.

W najbliższych dniach zostanie także ogłoszony przetarg na modernizację ul. Pomorskiej w dzielnicy Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia. Zakresem zadania objęto fragment od ul. Chłopskiej do ul. Subisława (jezdnia południowa). Otwarcie ofert przewidziano na przełomie marca i kwietnia. Prace mają potrwać 5 miesięcy od daty podpisania umowy.

W budżecie miasta na realizację Gdańskiego Programu Chodnikowego zabezpieczono 16 mln zł. Ulice do programu wybierane są na podstawie liczby mieszkańców, dostępu do placówek publicznych, interwencji mieszkańców. W Gdańsku program chodnikowy jest realizowany od 2014 roku. W 2017 roku w Gdańsku wyremontowano chodniki o łącznej długości 10 km, rok później było to już 13,5 km. W 2018 wyremontowano ok. 6,1 km chodników i jezdni, a w 2019 r. ok. 12 km. W ubiegłym roku wydano 13 mln na remonty 14 ulic. Długości zmodernizowanych chodników wyniosła ok. 5 km.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony