Partnerzy serwisu:

Kolejne elektrobusy Ebusco jadą do Multiobus w Belgii

Witold Urbanowicz 24.04.2020

Kolejne elektrobusy Ebusco jadą do Multiobus w Belgii
mat. prasowe
W połowie 2021 r. Ebusco dostarczy kolejne dziesięć nowych autobusów elektrycznych do jednego z belgijskich operaratorówi. Multiobus, podwykonawca De Lijn, zamówił 10 autobusów Ebusco 2.2 dla ruchu śródmiejskiego i regionalnego we Flandrii, w regionie Brabancji Flamandzkiej.
Te dziesięć autobusów uzupełni flotę już dostarczonych dwóch elektrycznych autobusów Ebusco, które Multiobus eksploatuje w Tienen i okolicach od prawie 2 lat. Od wiosny 2021 r. komunikację w Hageland i we wschodniej części Brabancji Flamandzkiej będzie obsługiwać dziesięć nowych elektrycznych autobusów Ebusco, a wszystko pod szyldem De Lijn. Co ciekawe, Multiobus wytwarza nawet energię dla samych autobusów elektrycznych, wykorzystując własne panele słoneczne.

Dzięki tym autobusom Multiobus w istotny sposób przyczynia się do realizacji ambitnych celów klimatycznych, które Europa wyznaczyła Belgii. Do 2030 r. emisje CO2 muszą spaść o 35% w porównaniu z 2005 r. Te w 100% elektryczne autobusy nie emitują CO₂, NOx ani drobnych cząstek. Rezultatem jest redukcja CO₂ o 1 kg na kilometr przejechany przez każdy autobus. Na podstawie tych danych i uwzględniając dwa już jeżdżące autobusy, oczekuje się, że pozwoli to zmniejszyć emisję CO2 o 1000 ton rocznie.

Multiobus jest pierwszym operatorem w Belgii, który nie montuje już lusterek w swoich autobusach. Lustra zostały zastąpione inteligentnymi systemami kamer, których celem jest zapewnienie optymalnego poziomu bezpieczeństwa pasażerom i innym użytkownikom dróg. Martwe punkty są jeszcze bardziej widoczne, a funkcja podczerwieni zapewnia krystalicznie czysty obraz w nocy. Kierowcy są bardzo zadowoleni z jazdy elektrycznej i wysokiego poziomu komfortu. Producent podkreśla zalety: zmniejszenie hałasu podczas jazdy, brak śmierdzącego oleju napędowego i wysoka trwałość. Autobusy mają porty USB i Wi-Fi w całym pojeździe.

Ebusco jest holenderskim pioniera w dziedzinie elektrycznego transportu autobusowego. W połowie 2018 r. Ebusco dostarczyło już dwa autobusy w 100% elektryczne do Multiobus. W tym czasie było to duże wydarzenie. Autobusy mogą przewozić 90 pasażerów i przejechać średnio 250-350 kilometrów dziennie przy jednym ładowaniu akumulatora. Autobusy są następnie ładowane w magazynie przez noc.

Jednym z powodów, dla których Multiobus ponownie wybrał Ebusco na swojego dostawcę, jest duży zasięg pojazdów. Pojazdy mogą przejechać nawet 350 km. Ponadto można ładować pojazdy za pomocą odwróconego pantografu na dachu autobusu. Autobusy mogą z łatwością ukończyć całodniową zmianę, co zapewnia dodatkową elastyczność.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony