Partnerzy serwisu:

Kolejne dwie Panoramy dotarły do Olsztyna

Przemysław Farsewicz 15.01.2021

arrow
arrow
Kolejne dwie Panoramy dotarły do Olsztyna
fot. red.
Kolejne dwie Panoramy dotarły do Olsztyna
Kolejne dwie Panoramy dotarły do Olsztyna
Kolejne dwie Panoramy dotarły do Olsztyna
Kolejne dwie Panoramy dotarły do Olsztyna
Do Olsztyna dotarły kolejne tramwaje Durmazlara. Tym razem w nietypowej konfiguracji, bo od razu dwa naraz. Transport dotarł w nocy z czwartku na piątek.
Kolejne tramwaje tureckiego Durmazlara docierają do Olsztyna. W nocy z czwartku na piątek na lawecie przyjechały kolejne dwie Panoramy. Łącznie jest ich już cztery. Łańcuch logistyczny jest ten sam co dotychczas – tramwaj wyrusza z Bursy i przemierza Stambuł, Triest, Suben, Drezno i Warszawę. Część trasy realizowana jest promem, a druga część – na lawecie.

Podobnie jak to miało miejsce z poprzednimi wozami, Panoramy muszą przejść formalności celne – zanim zostaną rozładowane i wkolejone. Do tego czasu będą oczekiwać na lawetach.

Olsztyn zamówił 12 tramwajów od Durmazlara. Zgodnie z umową, kontrakt powinien się zakończyć w maju 2021 roku. Każdy z nich kosztuje miasto 8,99 mln zł. Łącznie zamówienie wyniesie 108 mln zł.

Warto przypomnieć, że tramwaje posiadają już świadectwo homologacji. Z kolei 18 grudnia producent zgłosił pojazdy do odbiorów technicznych. Realizuje je 10-osobowa komisja, a w jej skład wchodzą przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (operatora tramwajów), Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu (organizatora przewozów) oraz Jednostki Realizującej Projekt V (komórki czuwającej nad wykonaniem przedsięwzięcia).

Nie wiadomo na razie, kiedy tramwaje zostaną odebrane. – Odbiory wciąż trwają, za wcześnie więc na podsumowania – mówi Marta Bartoszewicz, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Olsztyna.

W trakcie odbiorów technicznych zamawiający sprawdza zgodność rozwiązań technicznych pojazdu ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, które zawarł w przetargu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony