Partnerzy serwisu:

Kolejne 19 Solarisów Trollino pojedzie do La Spezia

inf. pras 08.07.2021

Kolejne 19 Solarisów Trollino pojedzie do La Spezia
Fot. Solaris
Solaris dostarczy 19 trolejbusów do włoskiej miejscowości La Spezia. Flota przewoźnika ATC Esecizio zostanie wzbogacona o 14 pojazdów Trollino 12 oraz 5 przegubowych modeli Trollino 18.
Jak informuje Solaris, przewoźnik ATC Esercizio na drodze przetargu wybrał firmę Solaris jako dostawcę 19 trolejbusów. 14 Trollino o długości 12 metrów oraz 5 o długości 18 metrów zostanie dostarczone do La Spezia, miejscowości położonej w południowej Ligurii, na Riwierze Włoskiej, w terminie do końca 2022 roku.

Będą baterie ładowane w ruchu


Trolejbusy 12-metrowe będą zasilane silnikiem trakcyjnym o mocy 160 kW, zaś 18-metrowe – 2 jednostkami napędowymi o mocy 160 kW. Bezemisyjne Trollino zostaną również wyposażone w nowoczesne baterie o pojemności 45 kWh, umożliwiające pokonywanie dystansów bez przyłączenia do sieci trakcyjnej. Baterie trakcyjne będą ładowane w ruchu (in-motion charging), jak również nocą, na terenie zajezdni.

Trolejbusy 12-metrowe zabiorą jednorazowo na swój pokład 85 pasażerów, zaś przegubowe 18-tki – 140. Oprócz standardowych udogodnień, takich jak klimatyzacja, monitoring czy wyposażenie w przyłącza USB, przewoźnik ATC Esercizio S.p.A. wybrał z szerokiej oferty producenta najnowocześniejsze rozwiązania ADAS (Advanced Driver Assistance System), wspierające pracę kierowcy i bezpieczną jazdę. Większą widoczność dla kierowcy zapewnią kamery zamiast lusterek bocznych, przekazujące obraz na ekrany wewnątrz pojazdu. Nowatorska konstrukcja urządzenia MirrorEye pozwala – wśród wielu innych zalet – zmniejszyć szerokość pojazdu, co będzie miało ogromne znacznie na wąskich i ciasnych ulicach La Spezia.

Oprogramowanie do zarządzania flotą


Jak dodaje Solaris, zarządzanie flotą i monitorowanie pojazdów na trasach w La Spezia będzie możliwe dzięki rozwiązaniu eSConnect. Profesjonalne oprogramowanie eSConnect to wieloaspektowe narzędzie, które umożliwia sprawne zarządzanie flotą autobusów elektrycznych i optymalne jej wykorzystanie, jak również precyzyjny instrument diagnostyczny, usprawniający i wspierający możliwości serwisowe. Co więcej, przewoźnik zdecydował o doposażeniu pojazdów w system liczenia pasażerów zintegrowany zarówno z systemem tablic kierunkowych oraz systemem wsparcia kierowcy. System ten na bieżąco pokazuje – zarówno kierowcy, jak i pasażerom na tablicach kierunkowych – aktualną liczbę wolnych miejsc w trolejbusie.

To nie pierwsze Trollino, które zostaną dostarczone do La Spezia. W 2013 roku firma przekazała temu samemu przewoźnikowi – ATC Esercizio S.p.A – 8 sztuk trolejbusów. Po ulicach włoskich miast jeździ łącznie 130 Trollino, a spotkać je można w Anconie, Bolonii, Cagliari, Mediolanie, Modernie, Neapolu, Parmie, Rzymie oraz San Remo.

Linia Trollino została zainicjowana przez firmę Solaris 20 lat temu, w 2001 roku. Dwa lata później, w 2003 roku, premierę miał pierwszy trolejbus wyposażony w baterie, umożliwiające jazdę bez przyłączenia do sieci trakcyjnej. Aktualnie, Solarisy Trollino o długości 12, 18 i 24 metrów, zostały dostarczone już do 56 miast w liczbie 1700 egzemplarzy. Wśród największych zrealizowanych kontraktów można wymienić dostawy do Kowna (85 x Trollino 12) oraz do Mediolanu (80 x Trollino 18) - podsumowuje producent.

PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony