Partnerzy serwisu:

Koleje Śląskie współpracują z Leo Express

Jakub Dybalski 31.01.2018

Koleje Śląskie współpracują z Leo Express
fot. Koleje Śląskie
Od dziś (środa) w Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich otwarta zostanie sprzedaż biletów czeskiej firmy transportowej – Leo Express. To już kolejny przewoźnik zza naszej południowej granicy, z którym Koleje Śląskie nawiązały współpracę.
Katowice są strategicznym punktem w siatce połączeń Leo Express. Ze stolicy Śląska można dojechać m.in. do Wiednia, Lwowa, Pragi, Łodzi, Warszawy czy Trójmiasta.

– Nie chcemy traktować innych przewoźników jako konkurencję, lecz raczej jako partnerów, tym bardziej, że dalekobieżny charakter przewozów Leo Express różni się od naszego. A im więcej ciekawych ofert na rynku, tym więcej osób ma szansę przekonać się do transportu publicznego – mówi Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich. – Dla nas ta współpraca ma przynieść przychody z tytułu prowizji od sprzedaży biletów w naszym Centrum Obsługi Pasażera. Przede wszystkim jednak chcemy pokazywać, że jak dwie strony chcą zrobić razem dla pasażerów coś interesującego, to się da – dodaje.

W Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich na katowickim dworcu będzie można zakupić bilety na wszystkie kursy obsługiwane przez czeskiego przewoźnika – zarówno kolejowe, jak i autobusowe. Możliwa będzie płatność kartą, wybór klasy podróży oraz zakup biletu powrotnego w zaplanowanym przez siebie terminie.

– Współpraca z Kolejami Śląskimi dopiero się rozpoczyna, jednak widzimy w niej duży potencjał na przyszłość. Chcemy razem uatrakcyjniać transport publiczny. Wspólnie zależy nam na tym, żeby korzystanie z niego było łatwe i proste, również pod kątem zakupu biletu. Niedługo uruchomimy nasze pociągi relacji Kraków – Katowice – Praga, co będzie impulsem do dalszego pogłębiania współpracy – komentuje Peter Jančovič, członek zarządu Leo Express.

Leo Express to kolejny przewoźnik z Czech, z którym Koleje Śląskie prowadzą współpracę. Od grudnia 2015 roku KŚ współpracują z Kolejami Czeskimi (CD), dzięki czemu realizowane są połączenia transgraniczne do Bohumina i Czeskiego Cieszyna, a na niektórych biletach (jak np. SilesiaWeekend) śląskiego przewoźnika można podróżować po całym kraju morawsko-śląskim.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Integracja biletowa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony