Partnerzy serwisu:

Koleje Śląskie chwalą się P&R w Dąbrowie Górniczej Ząbkowicach

jd/inf. pras. 16.10.2019

Koleje Śląskie chwalą się P&R w Dąbrowie Górniczej Ząbkowicach
fot. Koleje Śląskie
Od niedawna podróżni z Dąbrowy Górniczej Ząbkowic mają do dyspozycji nowe centrum przesiadkowe w pobliżu dworca. Powstał tam parking, strefa rowerowa, a niedługo również postój autobusowy.
Do niedawna przestrzeń przed stacją kolejową w Ząbkowicach była zwykłym zaniedbanym placem. Teraz są tu dostępne miejsca postojowe dla samochodów, strefa taxi oraz droga rowerowa i parking rowerowy. Wszystko znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie stacji kolejowej. Na perony prowadzą wygodne przejścia podziemne, uwzględniające też potrzeby rowerzystów i osób niepełnosprawnych. Dodatkowo wkrótce pod dworzec będą podjeżdżać też autobusy, które obecnie zatrzymują się przy ul. Armii Krajowej.

Z Dąbrowy Górniczej Ząbkowic można dojechać pociągiem zarówno w kierunku Częstochowy i Zawiercia, jak i do Katowic czy Gliwic. Przewoźnik kolejowy wskazuje, że przejazd pociągiem z Ząbkowic do centrum Sosnowca to zaledwie 18 minut, a do centrum Katowic to 30 minut. Dodatkowo Ząbkowice są położone na naszej najbardziej popularnej linii S1 (Częstochowa – Katowice – Gliwice), co oznacza, że siatka połączeń jest tutaj naprawdę gęsta.

Inwestycja w Ząbkowicach jest częścią większego przedsięwzięcia realizowanego wspólnie przez miasto i PKP Polskie Linie Kolejowe. W dalszych planach jest stworzenie między innymi centrum przesiadkowego w Gołonogu i przebudowa układu drogowego w centrum Dąbrowy, tak aby pociąg mógł stać się jedną z istotnych osi systemu komunikacyjnego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Węzły przesiadkowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony