Partnerzy serwisu:

Koleje Niemieckie uruchamiają autobusy na linii Warszawa – Berlin

jd, inf. pras. 11.06.2018

Koleje Niemieckie uruchamiają autobusy na linii Warszawa – Berlin
fot. EveryPicture, lic. CC BY-SA 3.0
Na trasie Warszawa – Okęcie – Łódź – Poznań – Berlin rośnie konkurencja PKP Intercity. Koleje Niemieckie (Deutsche Bahn) poinformowały właśnie, że 22 czerwca uruchomią połączenie autobusowe na tej trasie. Autobusy z przystanków początkowych ruszą wieczorem, by rano być na miejscu.
Autobusy ruszać będą o 22.45 spod berlińskiego dworca głównego i docierać będą do dworca zachodniego w stolicy o 7.40. W drogę powrotną będą starować o 22.10, by dotrzeć do dworca głównego w stolicy Niemiec o 7.05 (z przystankiem na lotnisku Chopina, w Łodzi Kaliskiej, na poznańskim dworcu autobusowym, berlińskim lotnisku Schönefeld, berlińskim dworcu Südkreuz).

Pojazdy są klimatyzowane, wyposażone w toalety, gniazdka przy każdym podwójnym siedzeniu i bezpłatny internet na całej trasie. Ceny biletów zaczynają się od 14,90 euro.

W tym momencie podróż pociągiem PKP Intercity na tej trasie trwa ok. 6,5 godziny, a bilety kupowane z dwutygodniowym wyprzedzeniem, kosztują niecałe 130 zł. O ile więc podróż polskim pociągiem jest krótsza, to jest też droższa.

Warto też zauważyć, że oferta Deutsche Bahn wypełnia lukę w ofercie Intercity, bo ostatni pociąg do Berlina odjeżdża o 15.53. Istotne jest też, że niemieckie autobusy będą miały przystanek na Okęciu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony