Partnerzy serwisu:

Koleje Niemieckie przejęły start up, który dowozi z pociągu do domu

Artur Bogdanowicz 10.10.2018

Koleje Niemieckie przejęły start up, który dowozi z pociągu do domu
fot. Donautalbahner
Koleje Niemieckie (Deutsche Bahn) przejęły większość udziałów w CleverShuttle - to start up oferujący przyjazny środowisku koncept mobilności, zapewniający podróżnym wygodną podróż obejmującą dojazd do dworca kolejowego lub przejazd z dworca w punkcie docelowym.
Serwis CleverShuttle bazuje na wyliczeniach najkorzystniejszej trasy przejazdu i zebrania osób podróżujących w tę samą okolicę.

Obecnie działa w Berlinie, Hamburgu, Monachium i Stuttgarcie, w tym roku pojawi się też w Dreźnie i Frankfurcie nad Menem. Głównym jego ośrodkiem stanie się jednak Lipsk. Już teraz stacjonuje tam aż 45 pojazdów, z których podróżni korzystać mogą przez cały tydzień między 10 a 6 rano.

Rezerwacji przejazdu można dokonać przez własną aplikację przewoźnika. Po rejestracji, wpisaniu informacji o miejscu rozpoczęcia przejazdu i celu, system w ciągu kilku minut potwierdza rezerwację i informuje o cenie.

Firma prowadzi obecnie intensywną akcję promocyjną wśród potencjalnych pasażerów oraz szkolenia kierowców. Firma podkreśla, że nie jest przedsiębiorstwem taksówkowym. Już teraz z oferty korzysta miesięcznie 70 tys. osób.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony