Partnerzy serwisu:

Koleje Niemieckie (DB) zlikwidują IC Busy

Artur Biogdanowicz 22.10.2020

Koleje Niemieckie (DB) zlikwidują IC Busy
mat. DB
W grudniu, z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy pociągów za Odrą, przestaną kursować IC Busy. Tym samym znikną m.in. popularne połączenia autobusowe Berlin – Drezno – Praga i Monachium – Zurych.
Rzecznik prasowy Kolei Niemieckich (Deutsche Bahn) potwierdził nam krążące na forach internetowych pogłoski o likwidacji IC Busów. Zdaniem przewoźnika linie te jedynie uzupełniały jego ofertę przewozową. Z uruchomieniem szybszych pociągów ze stolicy Niemiec do stolicy Czech oraz ze stolicy Bawarii do Zurychu linie te (i wszystkie pozostałe) tracą rację bytu. DB chce przez to także jeszcze bardziej poprawić bilans emisji dwutlenku węgla.

O ile z perspektywy firmy decyzja ta wydaje się logiczna, to dla pasażerów zmiana będzie odczuwalna. Choć podniesie się komfort, a czas przejazdu skróci się, to podróż na tych trasach zdrożeje. Bilety IC Bus nawet kupowane na krótko przed odjazdem kosztowały nawet kilka razy mniej niż bilet na pociąg na tej samej trasie. IC Bus konkurował bowiem bezpośrednio z FlixBusem. Pytanie tylko, jak zareaguje na to ten właśnie przewoźnik. Z usług przewoźników autobusowych korzystają w Niemczech z reguły pasażerowie wrażliwi na cenę, którzy w warunki podróży wkalkulować mogą dłuższy czas przejazdu i nieco niższy komfort. 

Według czeskiego serwisu zdopravy, może to stanowić problem dla czeskiego przewoźnika Student Agency (właściciel również Regiojet), który jest operatorem części połączeń IC Bus.

Aktualizacja 23 października

Jak udało nam się dowiedzieć, linia Monachium-Zurych funkcjonować będzie do końca obecnego rozkładu jazdy, linie Frankfurt-Praga, Mannheim-Praga i Lipsk-Praga do końca roku.

PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony