Partnerzy serwisu:

Koleje Austriackie masowo testują pracowników na covid

Artur Bogdanowicz 15.04.2021

Koleje Austriackie masowo testują pracowników na covid
fot. AB
Aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo pracownikom i pasażerom, Koleje Austriackie (ÖBB) wykonują tygodniowo we własnym zakresie 14 tysięcy testów na obecność koronawirusa. Spółka podkreśla, że liczne badania naukowe pokazują, że ryzyko zakażenia Covid 19 jest zaskakująco niskie w transporcie publicznym.
Badania dla pracowników kolei i dywizji autobusowej są bezpłatne i dobrowolne. Dodatkowo wielu pracowników testuje się także przy innych okazjach, w innych miejscach. W całej Austrii, liczącej niespełna 8,9 mln mieszkańców, wykonywanych jest tygodniowo łącznie 2 mln testów.

Ponad 100 różnych badań naukowych jest podstawą analizy „Ruch kolejowy i autobusowy w czasie pandemii koronawirusa” przeprowadzonej przez prof. Huttera, na której bazuje działanie ÖBB. Z analizy jednoznacznie wynika, że ryzyko zakażenia podczas podróży komunikacją zbiorową jest minimalne. Potwierdzają to wyniki testów personelu pokładowego. Mimo częstego i intensywnego kontaktu w pociągach liczba infekcji jest śladowa. Do podobnych wniosków doszli również badacze z Japonii i Niemiec, o czym już informowaliśmy. Zachowanie w miarę możliwości odstępu, obowiązkowe zasłanianie ust i nosa, cyrkulacja powietrza w wagonach, wietrzenie, higiena znacząco wpływają na efektywną ochronę przed zachorowaniem.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport