Partnerzy serwisu:

Kolej uruchamia PKP Mobility

Witold Urbanowicz 29.01.2020

arrow
arrow
Kolej uruchamia PKP Mobility
fot. ŁM
Kolej uruchamia PKP Mobility
Kolej uruchamia PKP Mobility
Kolej uruchamia PKP Mobility
Kolej uruchamia PKP Mobility
Kolej uruchamia PKP Mobility
PKP SA uruchamiają pakiet usług pod marką PKP Mobility, których celem jest zwiększenie dostępności kolei i rozwiązanie tzw. problemu ostatniej mili. Usługa obejmować będzie m.in. elektryczny rower publiczny, elektryczny car sharing czy ładowarki do pojazdów elektrycznych przy dworcach.
PKP Mobility to pakiet usług transportowych, które oferować ma PKP SA. Pasażerowie będą mogli łączyć przejazd koleją z innymi środkami transportu. Stanowić ma ułatwienie w kontynuowaniu podróży na tzw. ostatniej mili, tym samym zwiększać dostępność kolei.

– Najnowszym rozwiązaniem będzie uruchomienie pod koniec I kwartału tego roku na obszarze Trójmiasta usługi car sharingu z wykorzystaniem samochodów, i co ciekawe, także rowerów elektrycznych. Punkty ładowania i punkty dostępowe powstaną przy naszych dworcach w obszarze administracyjnym Gdańska, Gdyni i Sopotu. Wszystko to pod nową marką PKP Mobility – zapowiada Krzysztof Mamiński, prezes PKP SA.

Co ważne, PKP SA nie będą same organizować usługi car sharingu czy bike sharingu. – Usługa będzie realizowana we współpracy z jednym z partnerów mających już doświadczenie w takim biznesie – nie chcemy sami wchodzić w nowy obszar działalności, tylko wykorzystać sprawdzone rozwiązania – wyjaśnia prezes. Na Kongresie Rozwoju Kolei zaprezentowano dwa elektryczne auta, które będą oferowane w ramach car sharingu – BMW i3 oraz Nissana Leaf. Pojazdy zapewniła firma Easyshare.

Usługa ma być łatwo dostępna dla podróżnych. – Przy zakupie biletów przez internet możliwe będzie zarezerwowanie samochodu na stacji docelowej i wygodna przesiadka do auta po dotarciu na miejsce – mówi prezes Krzysztof Mamiński.

Jak pisaliśmy, PKP Telkol szykuje na majówkę pilotaż związany z możliwością wypożyczenia rowerów elektrycznych przy dworcach. Na razie usługa obejmie stacje Hel i Władysławowo. Stacje te zostały wybrane w taki sposób, by osoby, które zdecydują się na wycieczkę rowerową między kurortami, mogły wypożyczyć rower na jednej stacji i po pokonaniu 35 kilometrów oddać go na drugiej.

PKP Mobility to także ładowarki do samochodów elektrycznych przy dworcach. Pierwsze pojawiły isę w 2018 r. Obecnie są dostępne w dziewięciu lokalizacjach.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony