Partnerzy serwisu:

Kolbuszowa wybiera wykonawcę remontu dworca

Witold Urbanowicz 27.08.2020

Kolbuszowa wybiera wykonawcę remontu dworca
mat. UM Kolbuszowa
Gmina Kolbuszowa rozstrzygnęła przetarg na przebudowę przejętego od PKP SA dworca kolejowego. Obiekt ma służyć komunikacji lokalnej. O zamówienie ubiegało się siedem firm.
Przedmiotem przetargu jest przebudowa i nadbudowa dworca kolejowego w Kolbuszowej, który gmina przejęła nieodpłatnie od PKP SA w 2017 r. Obiekt stanie się teraz dworcem komunikacji lokalnej z częścią usługową i administracyjną. Zbudowana zostanie wiata przylegająca do budynku i zadaszająca przystanki autobusowe i plac manewrowy. Przewidziano również przebudowę placu dworcowego.

Dziś (17 lipca) minął termin składania ofert. Wystartowało siedem firm – głównie z regionu – z ofertami na kwoty od 6,405 mln zł brutto do 9,106 mln zł brutto. Najtańszą ofertę złożyła Solkan Spółka z Rzeszowa. I to właśnie ta oferta została wybrana 18 sierpnia. Kolbuszowa zamierzała wydać na przebudowę 6,254 mln zł brutto.

Roboty budowlane miałyby potrwać do końca listopada 2021 r., a cała umowa ma zostać wypełniona do końca stycznia 2022 r. To element projektu podmiejskiej kolei aglomeracyjnej.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony