Partnerzy serwisu:

Škoda Transtech dostarczy 23 tramwaje dla nowej trasy w Helsinkach

Witold Urbanowicz 06.02.2021

Škoda Transtech dostarczy 23 tramwaje dla nowej trasy w Helsinkach
wiz. Skoda
Škoda Transtech Oy zawarła z helsińskim przedsiębiorstwem komunikacyjnym HKL umowę na dostawy dodatkowych 23 tramwajów ForCity Smart Arctic X54. Pojazdy, zamawiane w ramach opcji, będą obsługiwać nową linię między Yliskylä i Haakoninlahti.
35-metrowe dwukierunkowe pojazdy serii X54 będą obsługiwać tzw. trasę Kruunusillat, czyli Mosty Królewskie – zespół trzech przepraw tramwajowo-pieszo-rowerowych w kierunku wyspy Laajasalo. Mają zostać oddane w 2026 r. Identycznie pojazdy będą obsługiwać linię 550, łączącą Helsinki Itäkeskus i Keilaniemi w mieście Espoo.

– Doceniamy zaufanie, jakim firma HKL nas obdarzyła, składając nowe zamówienie. Jesteśmy dumni z tego najbardziej zaawansowanego lekkiego pojazdu szynowego na rynku, w którym po raz pierwszy w historii połączono konstrukcję wieloprzegubową z całkowicie obrotowymi wózkami jezdnymi. Pojazdy z rodziny produktów Artic zostały zaprojektowane z myślą o wymagających warunkach pogodowych Skandynawii. ForCity Smart Artic X54 to nowoczesny szybki pojazd, który może korzystać zarówno z linii lekkiej kolei, jak i sieci tramwajowej w centrum miasta – mówi Juha Vierros, dyrektor generalny Škoda Transtech.

– Tramwaje Artic, które są sukcesywnie wprowadzane od 2013 roku, sprawdziły się i mieszkańcy również są z nich zadowoleni. Ponadto z punktu widzenia opłacalności użytkowania wagonów w całym ich cyklu życia korzystne jest to, że seria kupowanych pojazdów będzie wystarczająco duża – mówi dyrektor generalny HKL Ville Lehmuskoski.

Obecnie w Helsinkach jeździ 70 tramwajów serii X34, która poprzedza obecnie oferowane pojazdy serii X54. Liczba tramwajów z rodziny Arctic wzrośnie do 122, wliczając w to 29 pojazdów dla linii 550 i wykorzystywaną właśnie opcję na dostawy tramwajów dla obsługi Kruunusillat. Oprócz tego Škoda Transtech dostarczyła 19 pojazdów dla nowej sieci tramwajowej w Tampere i trzy dla Schöneiche w Niemczech.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony