Partnerzy serwisu:

Škoda Ekova naprawi 80 tramwajów dla Göteborga

Witold Urbanowicz 16.05.2022

Škoda Ekova naprawi 80 tramwajów dla  Göteborga
fot. Skoda
Grupa Škoda wygrała przetarg na naprawę i modernizację 80 tramwajów serii M31 ze szwedzkiego Göteborga. Prace, których wartość sięga 1,95 mld koron (ok. 369 mln zł), będą prowadzone do 2027 r. w zakładach w Ostrawie.
Wagony serii M31 były produkowane w latach 1984-1992 przez AESA i ABB. Następnie, w latach 1998-2003 wyposażono je w człon niskopodłogowy. W kolejnych latach okazała się konieczna wymiana elektryki, którą przeprowadzały czeskie firmy Cegelec i Ekova. Następnie w latach 2017-2021 Ekova prowadziła naprawy części mechanicznych 65 tramwajów tej serii. W 2021 r. Ekova stała się natomiast częścią Grupy Škoda.

Teraz przyszła pora na naprawę 80 tramwajów tej serii. Zakres prac obejmie m.in. wymianę systemu drzwiowego, instalację rampy, nowy układ hamowania, malowanie pudeł, instalację klimatyzacji w kabinie motorniczego, naprawę laminatów, konserwację elementów konstrukcji pudła, remont instalacji elektrycznej, wymianę podłóg, modyfikację we wnętrzach, nowe oświetlenie oraz przegląd systemu ogrzewania.

– Umowa potwierdza naszą zdolność do odniesienia sukcesu nawet na najbardziej wymagających rynkach, do których z pewnością należy Skandynawia. Wierzę, że odnowione tramwaje, które dostarczymy do Göteborga, zadowolą zarówno pasażerów, jak i przewoźnika. Jako tradycyjna firma remontowo-modernizacyjna jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom wysoki standard jakości. W ostatnich latach poszerzamy również nasze kompetencje i produkujemy nowe tramwaje oraz inne produkty – mówi Miroslav Mareš, prezes zarządu i dyrektor generalny Škody.

Prace przy naprawie wagonów rozpoczną się w tym roku i potrwają do 2027 r. Ich celem jest m.in. przedłużenie żywotności tramwajów. Wg obecnych zapowiedzi pojazdy te mają służyć do 2042 r.

PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony