Partnerzy serwisu:

Kleszczewo: Jedna oferta na dostawę 9 autobusów

Witold Urbanowicz 21.10.2019

Kleszczewo: Jedna oferta na dostawę 9 autobusów
fot. Solaris
Podpoznańska Gmina Kleszczewo otworzyła oferty w przetargu na dostawy dziewięciu nowych autobusów, w tym ośmiu klasy maxi i jednego klasy midi. O zamówienie ubiega się wyłącznie Solaris.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa ośmiu nowych autobusów miejskich, o długości 11,8-12,2 m (maxi), a także jednego pojazdu o długości 9,5-10,6 m (midi). Pojazdy będą wykorzystywane do jazdy w ramach sieci ZTM Poznań.

Pojazd klasy midi ma pomieścić 75 pasażerów, w tym min. 21 na miejscach siedzących (w tym czterech dostępnych z poziomu niskiej podłogi). Przewidziano drzwi otwierane pneumatycznie na zewnątrz w układzie 2-2-0 lub 1-2-0. Pojazd ma być wyposażony w silnik spalinowy o mocy 180 kW. Autobusy klasy maxi mają pomieścić 90 podróżnych, w tym min. 34 na miejscach siedzących (z czego osiem będzie dostępnych z niskiej podłogi). Przewidziano drzwi w układzie 2-2-0 oraz silnik dieslowski o mocy 200 kW. Wymagane wyposażenie obejmuje także system liczenia pasażerów, klimatyzację, nagłośnienie, system informacji pasażerskiej, monitoring.

Dzisiaj (21 października) minął termin składani ofert. Wystartowała jedynie firma Solaris, która zaoferowała dostawy za 10,5 mln zł brutto przy budżecie określonym na 9,5 mln zł brutto. Okres gwarancji określono na 36 miesięcy na cały autobus, 145 miesięcy na perforację nadwozia i trwałość konstrukcji nośnej pojazdu i 84 miesiące na zewnętrzne powłoki lakiernicze.

Dwa pierwsze pojazdy klasy maxi mają zostać dostarczone w ciągu 210 dni od podpisania umowy. Kolejne cztery autobusy maxi – w ciągu 320 dni od zawarcia umowy, a pozostałe wozy – w terminie 420 dni.

PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony