Partnerzy serwisu:

Kładki na Warszawie Gdańskiej (nareszcie) otwarte

inf. pras./red. 21.09.2021

Kładki na Warszawie Gdańskiej (nareszcie) otwarte
PKP PLK
Są już otwarte kładki z windami prowadzące na perony na stacji Warszawa Gdańska. Według wcześniejszych zapowiedzi miały być gotowe w połowie roku. Wcześniej dojście na stację ułatwiły schody ruchome z tunelu.
Komunikację w obszarze Warszawy Gdańskiej ułatwiają dwie zadaszone kładki. Zejścia na każdy z peronów są od strony wiaduktu drogowego na ul. Mickiewicza. Od zachodniej strony stacji kładka połączyła perony oraz ul. Kłopot z ul. Felińskiego. Jest również łatwiejsza komunikacja w obszarze dzielnic, przez które przebiega linia kolejowa. Przy przejściu zamontowano stojaki rowerowe.

Dostępność dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się zapewniają windy. Trzy dźwigi zostały zamontowane na wschodniej kładce od strony wiaduktu drogowego na ul. Mickiewicza. Kolejnych pięć na kładce zachodniej od strony ulic Kłopot i Felińskiego. Są informacje w języku Braille.

Na stacji Warszawa Gdańska od marca br. podróżni korzystają z schodów ruchomych prowadzących z przejścia podziemnego na wszystkie trzy perony.

Modernizacja stacji Warszawa Gdańska o wartości 63 mln zł jest realizowana w ramach projektu POIiŚ 5.1-13: „Prace na linii średnicowej w Warszawie na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodnia". Projekt ubiega się o współfinansowanie ze środków POIiŚ do 85% wydatków kwalifikowanych.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony