Partnerzy serwisu:

Kijów: Transport publiczny tylko ze specjalną przepustką

Witold Urbanowicz 06.04.2021

Kijów: Transport publiczny tylko ze specjalną przepustką
fot. UM Kijów
Od poniedziałku 5 kwietnia, zgodnie z decyzją Administracji Miasta Kijowa, z transportu publicznego mogą korzystać wyłącznie pracownicy tzw. przedsiębiorstw infrastruktury krytycznej. Do przejazdów upoważnia specjalna przepustka.
Zgodnie z decyzją Administracji Miasta Kijowa specjalne przepustki będą są wyłącznie na przewozy pracowników przedsiębiorstw infrastruktury krytycznej. Szefowie tych przedsiębiorstw muszą wysłać pismo z uzasadnieniem potrzeby uzyskania specjalnych przepustek i ich liczby – ze wskazaniem stałej liczby pracowników przedsiębiorstwa.

W sumie wydrukowano 500 tys. przepustek, z czego do poniedziałku wydano 437 tys. sztuk. W związku z zainteresowaniem Kijów zdecydował się na dostarczenie dodatkowych 100 tys. dodatkowych przepustek. W trakcie podróży oprócz przepustki konieczne jest okazywanie dokumentu tożsamości oraz oczywiście ważnego biletu.

Ograniczenia są związane z trudną sytuacją epidemiologiczną. Od 23 marca Kijów znajduje się w czerwonej strefie. W odróżnieniu od zeszłorocznego lockdownu tym razem nie jest przerywana praca metra. Przy czym pojazdy mogą zabierać tylko tylu pasażerów, ile wynosi połowa dostępnych miejsc. Na co dzień, jak przypominają władze Kijowa, wyjeżdża 1130 pojazdów w komunikacji naziemnej.

– Dziś musimy przerwać łańcuch chorób. Zatrzymaj rozprzestrzenianie się wirusa. Inaczej nasz system medyczny nie poradzi sobie z tyloma pacjentami! Niemal wszystkie siły w placówkach medycznych są rzucane na pomoc pacjentom z koronawirusem. Mamy wielu kijowian z innymi chorobami, którzy również potrzebują pomocy medycznej – mówi Witalij Kliczko, burmistrz Kijowa. Miasto apeluje, by firmy wysyłały jak najwięcej pracowników na pracę zdalną.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport