Partnerzy serwisu:

Kielce z przetargiem na obsługę komunikacyjną 40 Solarisów

Witold Urbanowicz 30.10.2020

Kielce z przetargiem na obsługę komunikacyjną 40 Solarisów
fot. UM Kielce
ZTM w Kielcach rozpisał przetarg na wykonywanie usług przewozowych z wykorzystaniem 40 Solarisów, które są w posiadaniu miasta. Umowa obejmuje świadczenie usługi przez dwa lata.
Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usług przewozowych w komunikacji miejskiej w Kielcach autobusami będącymi własnością zamawiającego, czyli ZTM Kielce. Chodzi o 40 autobusów, w tym 35 klasy maxi i pięć klasy mini. To Solarisy kupione przez miasto ze środków unijnych.

Oferent musi zapewnić min. 100 kierowców z minimum sześciomiesięcznym doświadczeniem jako kierowca autobusu komunikacji miejskiej. Wymagane jest zaplecze techniczne o powierzchni min. 12 tys. m2 na terenie Kielc. Zaplecze musi posiadać warsztat z czterema stanowiskami do przeglądów, automatyczną myjnię oraz powierzchnie administracyjno-biurowe.

Termin składania ofert mija 8 grudnia. Startować mogą firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat należycie wykonały przynajmniej jedną usługę przewozu o charakterze użyteczności publicznej w komunikacji miejskiej w liczbie minimum 1,5 mln km lub o wartości 8 mln zł (przy czym te wartości muszą być osiągnięte w ciągu maksymalnie jednego roku świadczenia usługi). Przy wyborze pod uwagę brane będą cena (60%) oraz doświadczenie kierowców (40%). Pod tym ostatnim kryterium kryją się „kierowcy autobusów posiadający uprawnienia do kierowania autobusami”, zaznajomieni z topografią Kielc, posługujący się językiem polskim i którzy posiadają „udokumentowane w okresie ostatnich 5 lat trzyletnie doświadczenie jako kierowca autobusu komunikacji miejskiej”.

Usługa miałaby rozpocząć się po upływie pięciu miesięcy, lecz nie wcześniej niż 1 lipca 2021 r. Umowa miałaby obowiązywać do końca czerwca 2023 r. Planowana całkowita liczba wozokilometrów to 4,6 mln (najwięcej przypada na cały pełny rok 2022 – 2,3 mln).

Obecnie obsługę tych pojazdów świadczy MPK Kielce. Wartość kontraktu to 32,9 mln zł brutto.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony