Partnerzy serwisu:

Katowice. Zmiany komunikacyjne na Giszowcu

Redakcja/inf. pras. 17.04.2022

Katowice. Zmiany komunikacyjne na Giszowcu
mat. Zarząd Transportu Metropolitalnego
Prace inwestycyjne na katowickim Giszowcu wkraczają w kolejną fazę. Oznacza to zmiany w organizacji ruchu i konieczność wprowadzenia przez Zarząd Transportu Metropolitalnego nowych tras przejazdów i rozkładów jazdy dla kilku linii autobusowych.
20 kwietnia rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ul. Kolistej i Pszczyńskiej. Zbiegnie się to ze zmianą funkcjonowania komunikacji miejskiej. W rejonie obowiązywania czasowej organizacji ruchu kursują autobusy nr 30, 72, 108, 223, 292, 672N, 695, 906N oraz 920 i to właśnie tym liniom ZTM musi zmienić trasy przejazdu. Szczegółowy opis objazdów jest już dostępny na stronie internetowej organizatora transportu w zakładce Aktualności – Komunikaty. Dla zobrazowania zmian ZTM przygotował także specjalny schemat.

Część mieszkańców Giszowca będzie musiała liczyć się z wydłużeniem dróg dojścia na przystanki o ok. 500 metrów. Niektóre z nich zmienią bowiem swoją dotychczasową lokalizację lub zostaną zawieszone.

Dla zminimalizowania niedogodności ZTM na czas kolejnego etapu prac inwestycyjnych uruchomi 4 tymczasowe przystanki:

„Giszowiec Tymczasowy” – lokalizacja przy ul. Mysłowickiej w rejonie posesji nr 23 (kierunek do centrum Giszowca i dzielnicy Murcki),
„Giszowiec Tymczasowy” – lokalizacja przy ul. Mysłowickiej w rejonie posesji nr 48 (kierunek do Nikiszowca oraz centrum Katowic),
„Giszowiec Przyjemna” – lokalizacja przy ul. Górniczego Stanu w rejonie skrzyżowania z ul. Przyjazną (kierunek do KWK Staszic, Ligoty i Murcek),
„Giszowiec Górniczego Stanu” – lokalizacja przy ul. Górniczego Stanu w rejonie skrzyżowania z ul. Pszczyńską (kierunek do centrum Giszowca).
oraz 2 dodatkowe stanowiska dla przystanku „Giszowiec Karolinki”, które będą obsługiwane przez linie autobusowe: 30, 72, 108, 223, 292, 906N.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Informacja pasażerska
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony