Partnerzy serwisu:

Katowice: Tramwaje Śląskie wyremontują torowisko wzdłuż Chorzowskiej

Witold Urbanowicz 18.01.2022

Katowice: Tramwaje Śląskie wyremontują torowisko wzdłuż Chorzowskiej
fot. Google Maps
Tramwaje Śląskie rozpisały przetarg na przebudowę ok. 400-metrowego odcinka wzdłuż ul. Chorzowskiej. Prace potrwają cztery miesiące.
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Chorzowskiej na odcinku od ul. Złotej do przystanku Dąb Kościół za ul. Dębową. Na całej długości jest ono wydzielone i dwutorowe. To około 400 m torowiska (czyli ok. 800 metrów toru pojedynczego).

Istniejące torowisko zostanie rozebrane wraz z podbudową. Nowe torowisko będzie wykonane w metodzie podsypkowej – na strunobetonowych podkładach. Konstrukcja torowiska na przejeździe przez ul. Dębową została zaprojektowana w technologii bezpodsypkowej w formie prefabrykowanej płyty żelbetowej, natomiast przejścia w rejonie przystanku tramwajowego w formie płyty nakładkowej EPT.

Termin składania ofert mija 18 lutego. O wyborze decydują cena (90%) oraz doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (10%).

Na realizację robót przeznaczono cztery miesiące. Inwestycja będzie realizowana przy maksymalnym utrzymaniu ruchu tramwajowego. Na czas robót założono zabudowę rozjazdów tymczasowych i sygnalizacji międzymijankowej.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony