Partnerzy serwisu:

Katowice. City By Bike wraca na ulice

Jakub Dybalski 29.03.2019

Katowice. City By Bike wraca na ulice
fot. Nextbike
Zostało już tylko kilka dni. W poniedziałek, 1 kwietnia, rusza kolejny sezon katowickich rowerów miejskich City By Bike. Na początek dostępnych będzie ponad 400 rowerów, w tym 10 rowerów familijnych typu cargo. W kolejnych miesiącach system będzie rozbudowywany.
City By Bike wystartował w 2015 roku i od tego czasu system jest systematycznie rozbudowywany. Rośnie też zainteresowanie użytkowników i liczba wypożyczeń. Tyko w ubiegłym sezonie katowickie rowery zostały wypożyczone ponad 200 tysięcy razy.

– Sieć wypożyczalni rowerów w Katowicach cały czas rośnie. W tym roku mieszkańcy będą mogli korzystać z 600 rowerów i ponad 70 stacji, które tworzą największy system rowerów miejskich w regionie – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic, który podkreśla, że ważne jest również zaangażowanie partnerów biznesowych i instytucjonalnych w projekt. W Katowicach działa kilkanaście stacji finansowanych przez firmy lub uczelnie, co potwierdza dobrą współpracę pomiędzy samorządem a biznesem. – Cieszę się, że dzięki dobrej współpracy z miastami w ramach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii rowery od tego sezonu możemy wypożyczać w Katowicach, a oddawać w innych miastach naszego regionu, które również należą do systemu Nextbike – dodaje prezydent.

Na początku sezonu w Katowicach dostępnych będzie ponad 400 rowerów i ponad 50 punktów wypożyczeń. W kolejnych miesiącach system będzie rozbudowywany, łącznie w tym sezonie dostępnych będzie niemal 600 rowerów.

– City By Bike w tym sezonie przekroczy granice Katowic. Od 5 kwietnia wprowadzamy zmiany w regulaminie, na podstawie których wypożyczone w Katowicach standardowe rowery będzie można zwracać w Chorzowie, Sosnowcu, Tychach i odwrotnie – na rowerach z tych miast przejechać do Katowic. Dzięki współpracy poszczególnych miast i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii użytkownicy zyskają kolejny wygodny sposób przemieszczania się nie tylko w obrębie poszczególnych miast, ale również między nimi – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Do 5 kwietnia będzie obowiązywał dotychczasowy regulamin nakazujący zwrot roweru tylko w obrębie danego miasta. Po 5 kwietnia użytkownik będzie mógł pozostawić rower na stacjach w Chorzowie, Sosnowcu lub Tychach bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Udogodnienie to dotyczyć będzie tylko rowerów standardowych.

Ogólne zasady korzystania z systemu City By Bike w tym sezonie się nie zmienią. Założone w poprzednich latach konta w systemie zachowują ważność, warto jednak sprawdzić, czy są aktywne i czy na koncie w systemie jest co najmniej 10 złotych, które umożliwia wypożyczenie roweru. Nowi użytkownicy powinni zarejestrować się w systemie np. korzystając ze strony CityByBike.pl lub aplikacji mobilnej Nextbike.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rower w mieście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony