Partnerzy serwisu:

Karsan zapowiada prace nad autonomicznym Atakiem

Witold Urbanowicz 21.04.2020

Karsan zapowiada prace nad autonomicznym Atakiem
fot. Karsan
Turecki Karsan rozwija działalność i zapowiada dostosowanie elektrycznych Ataków do jazdy autonomicznej. Prototyp ma być gotowy w te wakacje, a testy potrwają do końca roku.
Karsan zainicjował prace nad wprowadzeniem funkcji autonomicznej jazdy w autobusach Atak Electric. Producent współpracuje z firmą Adastec, która ma już doświadczenie w zakresie pojazdów autonomicznych.

– Nasza sprawność w szybkim dostosowywaniu technologii, które wydają się odległe, jest jedną z naszych najsilniejszych kompetencji. Rozpoczęliśmy prace nad wprowadzaniem w pojazdach Atak Electric możliwości autonomicznej jazdy na poziomie 4. Innymi słowy, autobusy zostaną wyposażone w automatyczny system jazdy, który sprosta wszystkim wymaganiom dynamicznej jazdy bez pomocy kierowcy. Oczekujemy, że ukończymy prototyp Autonomous Atak Electric w sierpniu tego roku, a testy symulacyjne i walidacyjne zostaną przeprowadzone w naszej fabryce w Hasanağa, mieszczącej się w Bursie. Przygotujemy autonomiczny Atak Electric do końca tego roku – mówi Okan Baş, szef firmy Karsan.

Firma Karsan jest obecna na rynku motoryzacyjnym od 53 lat. Zdolność produkcyjna zakładu w Bursie to 18 200 pojazdów rocznie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony