Partnerzy serwisu:

Karsan wyprodukuje nowe elektrobusy dla Rumunii

Jakub Rösler 14.09.2021

Karsan wyprodukuje nowe elektrobusy dla Rumunii
fot. Karsan
Turecka firma Karsan dostarczy nowe autobusy elektryczne do Rumunii. Zamówienia, które łącznie opiewają na 56 pojazdów, a także budowę 75 stacji ładowania są warte 35 milionów euro. Karsan dostarczy swój model 18-metrowego autobusu elektrycznego do Timiszoary i Braszowa. Pierwsze pojazdy mają pojawić się w Rumunii w 2022 roku.
Karsan wygrał dwa postępowania przetargowe na dostawę łącznie 56 autobusów elektrycznych dla dwóch rumuńskich miast, Timiszoary i Braszowa. Do pierwszego z nich trafią 44 pojazdy, a do Braszowa dotrze 12 kolejnych. Dwa zamówienia opiewają łącznie na 35 milionów euro, a poza autobusami turecka firma dostarczy także 75 stacji ładowania, z czego 19 tzw. szybkich stacji. Ponadto producent zobowiązał się do serwisowania całego systemu przez okres 6 lat.

Zamówienie było organizowane przez rumuńskie Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i Administracji Publicznej. Jak podkreśla producent, Rumunia jest drugim największym rynkiem, na który dostarcza on swoje pojazdy. Ustępuje w tym względzie tylko Francji.

– Bardzo cieszymy się, że możemy ogłosić, że już wkrótce wprowadzimy nowe modele autobusów elektrycznych w klasie 12 i 18 metrów, które zadebiutują niedługo w Turcji.
Te przetargi, warte 35 mln euro, to nie tylko sprzedaż autobusów. Jako Karsan podchodzimy do transportu jako całości. W tym kontekście wybudujemy łącznie 75 stacji ładowania, z których 19 to stacje tzw. szybkiego ładowania, a do tego zapewnimy cały, potrzebny pojazdom, serwis. Innymi słowy, umowa o wartości 35 milionów euro jest umową dotyczącą elektrycznego systemu transportu publicznego. Jako Karsan jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania największej umowy eksportowej na autobusy elektryczne wyprodukowane w Turcji o wartości 35 milionów euro – skomentował kontrakt dyrektor generalny Karsan, Okan Baş.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony