Partnerzy serwisu:

Karsan prezentuje nowe autobusy elektryczne

Jakub Rösler 24.09.2021

Karsan prezentuje nowe autobusy elektryczne
fot. Karsan
W zorganizowanej z przepychem prezentacji online, turecka firma Karsan zaprezentowała trzy nowe autobusy elektryczne. Pojazdy mają długość 10, 12, a także 18 metrów. Są w pełni niskopodłogowe i mają zasięg do 450 kilometrów. Dostępne są w różnych konfiguracjach, w zależności od indywidualnych potrzeb klientów. Producent podkreśla, że jako pierwszy producent w Europie oferuje pełną gamę elektrycznych autobusów, od 6, do 18-metrowych.
Karsan zaprezentował 3 nowe autobusy elektryczne. Jest to uzupełnienie gamy modeli oferowanych przez firmę, ponieważ do tej pory oferowała ona elektryki o długości 6 i 8 metrów. Teraz rodzina powiększyła się o 3 nowe modele z serii E-Ata. Autobusy mają odpowiednio 10, 12, a także 18 metrów, z czego ten ostatni jest pojazdem przegubowym. Są w pełni niskopodłogowe. Producent podkreśla, że Karsan jest pierwszą firmą operującą w Europie, która oferuje pełną gamę modeli elektrycznych, od najkrótszych, 6-metrowych, do 18-metrowych przegubowców.

– Dzisiaj dotrzymujemy obietnicy, którą złożyliśmy jakiś czas temu. Prezentujemy Państwu trzy nowe autobusy z serii E-Ata, o długości 10, 12, a także 18 metrów. Jest to historyczny dzień dla naszej firmy, który zapamiętamy na długo. Od dzisiaj wszystkie pojazdy w naszej ofercie są elektryczne. Jako pierwsi w Europie oferujemy całą gamę autobusów elektrycznych o różnych długościach – powiedział dyrektor generalny Karsan, Okan Baş.Każdy z modeli autobusu jest w pełni niskopodłogowy, ma innowacyjne systemy bezpieczeństwa, takie jak kamery, które wyświetlają kierowcy obraz z kamer w miejscu tradycyjnych lusterek wstecznych. Ponadto pojazdy mają także asystenta pasa ruchu i system wykrywania martwego punktu. Pojazdy mają oddzielny kokpit kierowcy, który jest kompatybilny i może być ustawiony na wiele różnych sposobów. W wersji 12-metrowej autobus zabierze na pokład 89 pasażerów. Maksymalny zasięg tego pojazdu określono na 450 kilometrów.

Producent podkreśla też, że autobusy są dostępne w wielu konfiguracjach, w zależności od potrzeb zamawiającego. Dlatego trudno jest oszacować cenę danego modelu, a także preferowany zasięg i czas ładowania. Autobusy mają obsługiwać szybkie ładowanie, a pełne naładowanie modeli z największymi bateriami ma trwać około 4 godzin. Karsan podkreśla też, że ich wcześniejszy, 8-metrowy autobus, ma największy zasięg spośród wszystkich modeli tego segmentu na rynku. Pierwsze pojazdy pojadą do Rumunii, o czym pisaliśmy ostatnio.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony