Partnerzy serwisu:

Karsan dostarczy kolejne autobusy elektryczne do Rumunii

Jakub Rösler 02.12.2021

Karsan dostarczy kolejne autobusy elektryczne do Rumunii
fot. Karsan
Turecka firma Karsan dostarczy kolejne elektrobusy do Rumunii. Tym razem będzie to 26 pojazdów, które przyjadą do miasta Deva. 22 z nich to krótkie, 6-metrowe pojazdy e-Jest, a resztę będą stanowić dłuższe, 8-metrowe autobusy e-Atak. Elektryki dotrą do miasta w drugiej połowie przyszłego roku, a dzięki temu zamówieniu w Rumunii będzie już kursować 158 autobusów elektrycznych wyprodukowanych przez firmę Karsan.
Karsan dostarczy kolejne autobusy elektryczne do Rumunii. Tym razem pojazdy dotrą do miasta Deva, które zakupiło łącznie 26 sztuk autobusów. Większość z nich to 6-metrowe autobusy e-Jest, które idealnie nadają się do kursowania w wąskich uliczkach centrów miast. Takich elektrobusów będzie w Devie 22. Pozostałe 4 autobusy to nieco dłuższe, 8-metrowe pojazde e-Atak. Wszystkie mają dotrzeć do miasta w drugiej połowie 2022 roku.

Dzięki temu zamówieniu po całej Rumunii będzie już kursować 158 autobusów elektrycznych wyprodukowanych przez Karsan. Jak informuje firma, w Devie służą już autobusy e-Jest napędzane silnikiem Diesla.

6-metrowy model ma zasięg do 210 kilometrów, co jak podkreśla producent, jest najlepszym wynikiem w swojej klasie. Ponadto autobus zapewnia możliwość naładowania baterii poprzez odzyskiwanie energii z hamowania do poziomu 25 procent. Pojazd ma także wifi i ładowarki USB. Jest napędzany silnikiem BMW.

e-Atak ma zasięg 300 kilometrów, a jego ładowanie trwa od 3 do 5 godzin, w zależności od sposobu ładowania. Pojazd zabiera na pokład 52 pasażerów i oferuje 2 rodzaje ustawień foteli. Podobnie jak krótszy model, może odzyskiwać energię w czasie hamowania i jednocześnie ładować swoje baterie.

PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony