Partnerzy serwisu:

Kanada. Victoria kupuje 71 autobusów CNG

Jakub Dybalski 12.03.2020

Kanada. Victoria kupuje 71 autobusów CNG
fot. Vanstrat, lic. CC A-SA 4.0 International
Przewoźnik Victoria Regional Transit System z kanadyjskiej prowincji Kolumbia Brytyjska, zamówił 71 autobusów gazowych różnych długości, w ramach programu zamówień rządowych. Dostarczą je amerykański New Flyer i kanadyjski Grande West.
Przewoźnik ma siedzibę w Victorii, czyli 400-tysięcznej stolicy Kolumbii Brytyjskiej, położonej niedaleko Vancouver. Zgodnie z zamówieniem do końca lata trafi tam 46 autobusów standardowej długości i 25 pojazdów w wersji MIDI. Wszystkie będą napędzane sprężonym gazem ziemnym.

Autobusy 40-stopowe (czyli 12-metrowe) dostarczy amerykański producent New Flyer. Zmieszczą 81 pasażerów, z czego 35 na miejscach siedzących. Krótsze pojazdy marki Vicinity dostarczy lokalny producent Grande West. W nich będzie mogło podróżować do 44 pasażerów, z czego 20 na miejscach siedzących. Wszystkie pojazdy będą wyposażone w ledowe tablice kierunkowe i wieszaki na rowery.

New Flyer za każdy pojazd zarobi równowartość 475 tys. euro, a Grande West - 305 tys. euro. Przewoźnik z Victorii za autobusy w praktyce nie zapłaci, bo po 40 proc. sumy na zakupy wykładają kanadyjski rząd i władze prowincji, a pozostałe 20 proc. sumy - Komisja Transportu Regionalnego w mieście Victoria.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony